2. Çocuk Sanat Bienali


Bahçeşehir Koleji tarafından “Dünyayı sevgi ve hoşgörü kurtaracak” düşüncesiyle 2015 yılında ilk defa düzenlenen ve geleneksel hale gelen “Çocuk Sanat Bienali”22 Nisan Cumartesi günü İstanbul Deniz Müzesi’nde kapılarını açıyor. Bu yıl “fark” temasıyla gerçekleştirilecek bienalde çocukların penceresinden yansıyan eserler sanatseverlerle buluşacak. Bienal ücretsiz olarak ziyaret edilebilecek.

Akademik başarının yanı sıra kültür-sanat ile iç içe bireyler yetiştirmeyi, sanata ve sanatçıya önem vermeyi misyon edinen Bahçeşehir Koleji, çocukların özgür fikirlerini ortaya çıkartmakamacıyla geleneksel hale getirdiği “Çocuk Sanat Bienali”nin ikincisini bu yıl 22 Nisan-25 Nisan tarihleri arasında İstanbul Deniz Müzesi’nde düzenleyecek.

guzel_sanatlar_lisesi_ogrencileri__istanbul_cocuk_ve_genclik_sanat_bienali_nde_56d998de43d17_10720

Bahçeşehir Koleji 2. Çocuk Sanat Bienali’nde, “farklı olmak”, “fark edilmek”, “fark yaratmak”, “farkındalık” gibi toplumsal hayatta yer alan, eğitim sisteminden üretim biçimlerine, iletişimden tüketim alışkanlıklarına kadar her alanı etkileyen kavramların çocuk penceresinden yansımaları yer alacak. Türkiye genelindeki tüm kampüslerden toplam 65 eser katılacak.


Işıl Yaran
Işıl Yaran, daha önce özel bir TV kanalında editörlük ve içerik seçiciliği gibi görevler almakla birlikte çeşitli derneklerde gönüllü olarak çalışmaya devam etmektedir. 2 yıl İngiltere'de yaşayan ve "babysitter"lık yapan Işıl Yaran, aynı zamanda bir erkek çocuk annesi.
Benzer Yazılar
Bunlar da İlginizi Çekebilir
Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir