20 Bin Dolar’ınız Varsa Bir Uçan Kaykayınız Olabilir


Geleceğe Dönüş filminden beri tüm insanlık olarak beklediğimiz, “Bir gün acaba gerçek olur mu?” diye ümit ettiğimiz uçan kaykay teknolojisi, henüz herkesin evine girmese de nihayet gerçek oldu.

Farklı ülkelerden yapılan farklı çalışmalar, henüz çok yüksek masraflı ve herkesin sahip olabileceği tutarlarda olmasa da mekanizmanın başarılması açısından uçan kaykayın üretilebildiğini ortaya koydu.

uçankaykay

Uçan Kaykay Lexus Hoverboard

Arca Space isimli markanın tasarlayıp ürettiği ve 36 ayrı fan üzerinde yükselerek yaklaşık 6 dakika boyunca kullanılabilen bu uçan kaykay, orijinal adıyla hoverboard ise uzun süredir üzerinde çalışılan bir model.

Dünyadan Oyuncak Haberleri İçin Tıklayın

Henüz seri üretime ve satışa geçmese de ağırlığı ve gücü itibariyle uzun yolculuklarda kullanım sunamayacak, fakat sadece bu deneyimi yaşatabilecek ilk modellerden biri olan Arca Space Hoverboard’u, ön sipariş almaya başladı.

uçankaykay1

2016 yılının Nisan ayında teslim garantisi verilen uçan kaykayın fiyatı ise 19,900 dolar olarak belirlendi. 6 dakika gibi sınırlı bir süreyle kullanılan uçan kaykay için ekstra fan aksesuarına da 4500 dolar vererek bu süreyi 35 dakikaya çıkarmanızın mümkün olduğu söyleniyor.


Koray Sarıdoğan
Editör

2010 yılından bu yana yayın yapan KalemKahveKlavye.com web sitesinin kurucu editörü. “Kadran Kadraj” adlı ilk romanı Mart 2015 tarihinde Esen Kitap etiketiyle yayımlandı.

Oyuncaklara olan ilgisini, severek yapılacak bir iş haline getirmek isteyerek 2009 yılında oyuncak haber ve inceleme dergisi “Toys” ekibine katılarak editörlük ve yazarlık yaptı. Nisan 2017'ye dek sektörel oyuncak dergisi haline gelen Toyder’de devam etti. Şimdilerde Oyuncaklar.TV projesinin editörlüğünü sürdürüyor.
**
Saridogan is the founding editor of the website and publication KalemKahveKlavye since 2010. He’s published his first novel Kadran Kadraj in March 2015 by Esen Kitap Publications.
Desiring to turn his enthusiasm for toys into an occupation, Koray joined the toy news and review magazine Toys as an editor and author in 2009. Until April 2017, Sarıdoğan was one of the editor of Toyder. Currently, he is the the editor of the project Oyuncaklar.TV
Benzer Yazılar
Bunlar da İlginizi Çekebilir
Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir