2015 Oyuncak Mucidi Ödülleri İçin Başvurular Başladı


Her yıl Chicago Oyuncak ve Oyun Haftası kapsamında gerçekleştirilen Oyun ve Oyuncak Mucidi Ödülleri için bu yılın başvuruları da başladı.

Bu yıl için 4 kategoride verilecek olan ödüllerde, başvuru yapan oyun ve oyuncak mucitleri arasından şu 4 ana başlık için kazananlar seçilecek:

  • Mükemmel Oyuncak Tasarımı
  • Mükemmel Oyun Tasarımı
  • Yılın Yükselen Yıldız Mucidi
  • Yılın Genç Mucidi

Dünyanın en büyük oyuncak markaları arasında yer alan Hasbro tarafından sunulan ödüller için dünyanın her yerinden başvurular kabul ediliyor.

Oyuncaklar.TV Haftalık Katıl Kazan Yarışmasına Katılmak İçin Tıklayın

1 Eylül tarihine kadar devam edecek olan başvurular için BURAYI ziyaret edebilirsiniz.

15 Eylül’de açıklanacak olan finalistler medya ve oyuncak sektörünün önde gelenleri tarafından canlı oylama ile yarışacaklar.

Chicago Oyun ve Oyuncak Grubu kurucusu ve yöneticisi Mary Couzin, yaptığı açıklamada “TAGIE Ödülü başvuruları, bugünün çocuklarına fantastik ve son derece eğlenceli sonuçlar sunmak ve dünyanın her yerinden oyun ve oyuncak mucitlerini tanımak için açıldı” ifadelerini kullandı.

Ödüllerde geçen yıl Sphero adlı oyuncak ile Ian Bernstein ile Adam Wilson ve Gravity Maze oyunu ile Alice Taylor ve Oliver Morris kazanan isimler olmuştu.

Oyuncak Sektöründen Tüm Haberler İçin Tıklayın


Koray Sarıdoğan
Editör

2010 yılından bu yana yayın yapan KalemKahveKlavye.com web sitesinin kurucu editörü. “Kadran Kadraj” adlı ilk romanı Mart 2015 tarihinde Esen Kitap etiketiyle yayımlandı.

Oyuncaklara olan ilgisini, severek yapılacak bir iş haline getirmek isteyerek 2009 yılında oyuncak haber ve inceleme dergisi “Toys” ekibine katılarak editörlük ve yazarlık yaptı. Nisan 2017'ye dek sektörel oyuncak dergisi haline gelen Toyder’de devam etti. Şimdilerde Oyuncaklar.TV projesinin editörlüğünü sürdürüyor.
**
Saridogan is the founding editor of the website and publication KalemKahveKlavye since 2010. He’s published his first novel Kadran Kadraj in March 2015 by Esen Kitap Publications.
Desiring to turn his enthusiasm for toys into an occupation, Koray joined the toy news and review magazine Toys as an editor and author in 2009. Until April 2017, Sarıdoğan was one of the editor of Toyder. Currently, he is the the editor of the project Oyuncaklar.TV
Benzer Yazılar
Bunlar da İlginizi Çekebilir
Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir