2015’te Sevgimizi Kazanan 7 Akıllı Telefon Uygulaması


Akıllı telefonlar artık hayatımızın olmazsa olmazı haline geldi. Elimizden düşmeyen akıllı telefonlarda bize sunulan sayısız akıllı telefon uygulaması, kimi zaman eğlence ve oyun, kimi zaman iş ve programlama, kimi zaman bankacılık işlemlerini kolayca çözme, kimi zaman kitap ve dergi okuma ve kimi zaman da internet üzerinden ücretsiz iletişim imkanı sunuyor.

Dünyadan Oyuncak Haberleri İçin Tıklayın

Yazılımcılar tarafından her gün yüzlercesi hazırlanan yeni akıllı telefon uygulamaları arasında 2015 itibariyle öne çıkan ve bu yıl çok indirilen, çok konuşulan, çok sevilen; kısacası sevgimizi kazanan akıllı telefon uygulamaları arasından kısa bir derleme yaptık.

Layout Uygulaması

0atulayout

Layout; fotoğraflarımızı kolajlamamızı sağlayan bir uygulama temel olarak. Layout ortaya çıkmadan önce AppStore ya da GooglePlay üzerinden daha üçüncü parti uygulamalar arayıp şansımız varsa istediğimiz şekilde fotoğraflarımızı kolajlayabiliyorduk.

Layout uygulaması sayesinde hem fotoğraflarımızı modern ölçülerle işlevsel şekilde kolajlayabiliyor, hem de efektlerle onları daha kaliteli hale getirebiliyoruz artık. Halen kullanmayanların merakını giderelim: İster Facebook, ister Instagram, isterseniz diğer mecralarda istediğiniz gibi kullanabileceğiniz ölçeklerde fotoğraflar hazırlayabileceğiniz uygulama ücretsiz olarak indirilebiliyor.

İndirmek için: iOS veya Android

Outlook Uygulaması

0atuoutlook

Microsoft’un mail organizasyonu konusunda Google’ın gerisinde kaldığı bir gerçek. Uzun zamandır beklenen güncellemeler ve düzenlemeler ile geçtiğimiz yıl dönüş yapan Outlook, 2016’daki daha büyük atılımlarından önce kullanıcıların şimdiden çok sevdiği akıllı telefon uygulamasını ücretsiz olarak kullanıma sundu. Ekstra ofis özellikleri de cabası.

İndirmek için:iOS veya Android

Periscope Uygulaması

0atuperiscope

Ne yalan söyleyelim; bir hastalık halini almaya çok yakın uygulamalardan olan Periscope, istediğiniz yerden istediğiniz zaman kamuya açık canlı yayın yapmanızı sağlıyor. Dünya üzerinde farklı yerlerden yayın yapanları da izleyebiliyor, onlarla yazışabiliyorsunuz. Periscope 2015’in öne çıkanlarından birisi oldu.

İndirmek için: iOS and Android

Spotify Uygulaması

0atuspotify

Her ne kadar Apple Music gibi güçlü rakiplerle aynı dönemde koşuya katılmış olsa da Spotify, hem veritabanının genişliği, hem müzikleri legal bir şekilde dinlemenizi sağlaması gibi özelliklerle online müzik dinleme platformlarının en güçlüsü haline geldi.

3 aylık deneme sürümü için 1 TL vererek reklamları da aradan çıkarabileceğiniz Spotify’da ruh halinize, türlere veya ortama göre hazır listeleri dinleyebiliyor, dinlediğiniz müziklere göre haftalık önerilerle yeni parçalar keşfedebiliyor, kendi listelerinizi hazırlayabiliyorsunuz. Tamamen legal olması da korsana karşı sağlam bir duruş niteliğinde.

Spotify’ı masaüstünde webplayer ya da program üzerinden de kullanabiliyorsunuz.

İndirmek için: iOS and Android

Drupe Uygulaması

0atudrupe

Drupe, Türkiye’de pek meşhur olamadıysa da dünyada epey kullanıcısı var. Sadece Android tabanlı olarak kullanılabilen uygulama, rehberinizdeki kişilere hangi iletişim biçimi ile ulaşmak istediğinizi sadece bir sürükle-bırak hareketiyle belirleyip doğrudan iletişime geçmenizi sağlıyor.

Birçok Android arayüzündeki gibi elinizin kolunuzun dolaşıp yanlış yere basmanızı engelleyen uygulama tamamen ücretsiz.

İndirmek için: Android

DSCO Uygulaması

0dcso

Görselliğin ağır bastığı bir ortam olan web ortamında, bu yıl da GIF formatlı hareketli resimler oldukça popüler oldu. Siz de kendi GIF’lerinizi hazırlamak istiyorsanız bunun için daha detaylı ve profesyonel birçok program olmakla birlikte son derece basit bir şekilde kullanmanızı sağlayacak olan DSCO’yu seçebilir, kısa sürede kafanız karışmadan GIF formatında resimler yapabilirsiniz.

Uygulama ücretsiz, fakat sadece iOS’ta mevcut.

İndirmek için: iOS

Tüm Oyuncak İncelemeleri İçin Tıklayın

Eve Uygulaması

0atueve

Kadınlara özel bir uygulama olduğunu belirterek başlayalım. Kadınların formlarını, sağlıklarını, stres durumlarını, regl dönemlerini takvimsel anlamda tutarak hem planlama ve takibini yapmalarını sağlayan, hem de uzmanından, dönemlere göre sağlık tavsiyeleri veren Eve, sadece iOS cihazlarda var. Tamamen ücretsiz

İndirmek için: iOS


Koray Sarıdoğan
Editör

2010 yılından bu yana yayın yapan KalemKahveKlavye.com web sitesinin kurucu editörü. “Kadran Kadraj” adlı ilk romanı Mart 2015 tarihinde Esen Kitap etiketiyle yayımlandı.

Oyuncaklara olan ilgisini, severek yapılacak bir iş haline getirmek isteyerek 2009 yılında oyuncak haber ve inceleme dergisi “Toys” ekibine katılarak editörlük ve yazarlık yaptı. Nisan 2017'ye dek sektörel oyuncak dergisi haline gelen Toyder’de devam etti. Şimdilerde Oyuncaklar.TV projesinin editörlüğünü sürdürüyor.
**
Saridogan is the founding editor of the website and publication KalemKahveKlavye since 2010. He’s published his first novel Kadran Kadraj in March 2015 by Esen Kitap Publications.
Desiring to turn his enthusiasm for toys into an occupation, Koray joined the toy news and review magazine Toys as an editor and author in 2009. Until April 2017, Sarıdoğan was one of the editor of Toyder. Currently, he is the the editor of the project Oyuncaklar.TV
Benzer Yazılar
Bunlar da İlginizi Çekebilir
Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir