2016 Oscar Ödüllerine Aday Olan Çocuk Animasyon Filmleri


En yeni çocuk filmlerini arayanlar için de bir tür “çocuklar için film önerileri” şeklinde değerlendirilebilecek olan bu liste, 2016 Oscar Ödülleri’ne aday olan çocuklara hitap eden animasyon filmleri içeriyor.

Bu yıl 88.kez verilecek olan film akademisi ödüllerinin sonuçları, 28 Şubat 2016 günü gerçekleştirilecek törenle belirlenecek.

Bu yıl En İyi Animasyon Filmi 2016 ödülüne aday olan 5 film varsa da bunlardan birisi nispeten yetişkinlere hitap eden dram filmi “Anomalisa”yı eleyerek biz, diğer 4 filmden kısa kısa bahsedelim istiyoruz.

Boy and the World

Boy and the World

Cuca isimli küçük kahramanımız, yoksulluğuna rağmen mutlu ve birlikte kırsalda yaşadığı hayatındaki insanlarla sıcak ilişkiler içinde yaşayan bir çocuk. Bir tren yolculuğuna çıkan ve kaybolan babasının peşine düşmek zorunda kalınca uzun ve hem eğlenceli hem öğretici bir maceraya atılan Cuca, çocuklar kadar yetişkinlerin de seveceği bir film. Üstelik Oscar haricinde de çok sayıda festival ödülüne sahip.

Inside Out

insideout

Disney Pixar yapımı bir film olarak karşımıza çıkan Inside Out, 11 yaşındaki küçük kız Riley’in, ailesiyle yeni bir şehre taşınmasıyla başlıyor. Bu düzen değişkliği sonrasında 5 temel duyguya sahip olan kahramanımız, bu 5 duyguyu birer hayal arkadaşı olarak görmeye başlıyor ve onlarla birtakım maceralar yaşıyor. 5 duyguya gelince: Korku, Eğlence, Üzgünlük, Öfke ve Bulantı.

 

Tüm Oyuncak İncelemeleri İçin Tıklayın

Shaun the Sheep

shaunthesheep

Oscar’ı kazanmaya en yakın aday olarak görülen Shaun the Sheep filmi, koyun Shaun’un ve arkadaşlarının, büyük bir şehirde başından geçenleri anlatan oldukça eğlenceli bir film. Esasen bir animasyon dizi olan Shaun the Sheep, dünyaca izlenen ve sevilen bir kahraman.

 

When Marnie Was There

marnie

Diğerlerinin aksine daha duygusal bir film olan ve bir dostluk hikayesini anlatan Uzakdoğu yapımı When Marnie Was There, akrabalarıyla yaşaması ve bir düzen kurması için şehre gönderilen Anna isimli bir genç kız ile orada tanıştığı gizemli arkadaşı Marnie’nin dostluğunu anlatıyor.


Koray Sarıdoğan
Editör

2010 yılından bu yana yayın yapan KalemKahveKlavye.com web sitesinin kurucu editörü. “Kadran Kadraj” adlı ilk romanı Mart 2015 tarihinde Esen Kitap etiketiyle yayımlandı.

Oyuncaklara olan ilgisini, severek yapılacak bir iş haline getirmek isteyerek 2009 yılında oyuncak haber ve inceleme dergisi “Toys” ekibine katılarak editörlük ve yazarlık yaptı. Nisan 2017'ye dek sektörel oyuncak dergisi haline gelen Toyder’de devam etti. Şimdilerde Oyuncaklar.TV projesinin editörlüğünü sürdürüyor.
**
Saridogan is the founding editor of the website and publication KalemKahveKlavye since 2010. He’s published his first novel Kadran Kadraj in March 2015 by Esen Kitap Publications.
Desiring to turn his enthusiasm for toys into an occupation, Koray joined the toy news and review magazine Toys as an editor and author in 2009. Until April 2017, Sarıdoğan was one of the editor of Toyder. Currently, he is the the editor of the project Oyuncaklar.TV
Benzer Yazılar
Bunlar da İlginizi Çekebilir
Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir