2016 Yılın Oyuncakları Ödülü Adayları Açıklandı


Küresel oyuncak pazarının en prestijli kurumlarından olan ABD merkezli Toy Industry Accociation (Oyuncak Endüstrisi Derneği) tarafından her yıl, biten yıldan o yana piyasaya sürülen oyuncaklar arasından seçilen Toy of the Year (TOTY/ Yılın Oyuncakları) için bu yıl aday olan ürünler kamuoyuna açıklandı.

İşte 2016 Yılın Oyuncağı unvanını almak için aday seçilen en iyi ve en yeni oyuncaklar:

Oyuncaklar.TV Haftalık Katıl Kazan Yarışmasına Katılmak İçin Tıklayın

 

Choice Words (Mindware)

choice

Mindware etiketiyle piyasaya çıkan Choice Words oyunu, adından da anlaşıldığı gibi bir kelime oyunu olarak hazırlanmış ve iki farklı oyun seçeneğiyle karşımıza çıkıyor. Size verilen kelime kökleriyle ister benzersiz kelimeler üreterek, ister de o kökle üretilmiş en popüler kelimeleri tahmin ederek puan kazanabilirsiniz. Kutu içerisinde 400 kart, 1 zamanlayıcı ve 1 aet de kelime pedi var. Yurt dışı fiyatı ise 25 dolar civarında.

Chrono Bomb (Patch Products)

chronobombGörevimiz Tehlike filmindeki efsaneleşmiş lazer güvenliği sahnesini hatırlar mısınız? Ajanımız, bir sürü çaprazlama lazer içerisinden, hiçbirine temas etmeden geçmeye çalışırdı. İşte Chrono Bomb da bu aksiyon ve eğlenceyi evinize getiriyor. Sadece lazer yerine güvenli ipler var. Fiyatı ise 30 dolar civarında.

Lego Dimensions (Warner Bros. Interactive Entertainment)

lego

Fiziksel Lego parçalarını interaktif konsol oyun dünyasıyla birleştiren, gerçek Lego parçaları ile entegre halde video oyunu oynamanızı sağlayan, son zamanların en heyecan verici ürünlerinden birisi. Lego Dimensions Starter Pack içerisinde video oyunu ile birlikte Lego Gateaway, 3 küçük Lego figürü, Lego Batmobil ve Lego Oyuncak Pedi yer alıyor. Fiyatı ise 100 dolar civarında.

Pie Face Game (Hasbro)

pieface

Oyuncaklar.TV olarak daha önceki yazılarımızda da incelediğimiz Hasbro markalı Pie Face oyunu, rastgele çevirme sayısı verilen bir kolu oynatarak suratınıza pasta yemek ya da yememek ihtimalini içeren heyecanlı ve komik bir oyun. Yılın en iyleri arasına giren Pie Face Türkiye’de henüz yok. Yurt dışı fiyatı ise 20 dolar.

Oyuncaklar.TV Pie Face İncelemesi

Rush Hour Shift (ThinkFun)

rushhoyr

Alanının en iyilerinden olan ThinkFun’ın ürettiği 2 kişilik bir strateji oyunu olan Rush Hour Shift, önceden belirlenmiş ve kutu içerisindeki kağıtlarla oyunculara verilmiş hazır kurgu üzerinde, oyuncuların birbirlerini engelleyerek çıkış alanına gitmelerini amaçlıyor.

Komplike yapısıyla eğlenceli ve zihin açıcı saatler sunan Rush Hour Shift, 25 dolar fiyat etiketine sahip.

Three Little Piggies (Smart Toys and Games)

threelitttiepigs

Orijinal bir zeka oyunu olan ve 3 yaştan itibaren çocukların zeka gelişimlerine hitap eden oyun, önceden belirlenmiş temaları size verilen domuz, kurt ve ev figürlerinin parçalarını eksiksiz yerleştirerek domuzları kurtlardan korumanızı amaçlıyor. Belirli zorluk seviyelerine sahip olan oyun 25 dolar gibi bir fiyata sahip.

Dünyadan Oyuncak Haberleri İçin Tıklayın

Woo! (Fat Brain)

woo

Kelimeler ve numaraları hızlı bir şekilde kombine etme üzerine kurulmuş olan oyunun farklı bir algoritması olması, benzerlerinden onu ayırıyor. Rakamların matematiksel işlemlerini harfler aracılığıyla yapması, hem sözel hem sayısal, hem görsel gelişim vadediyor.

Ürün fiyatı ise yurt dışında 16 dolar civarında.


Koray Sarıdoğan
Editör

2010 yılından bu yana yayın yapan KalemKahveKlavye.com web sitesinin kurucu editörü. “Kadran Kadraj” adlı ilk romanı Mart 2015 tarihinde Esen Kitap etiketiyle yayımlandı.

Oyuncaklara olan ilgisini, severek yapılacak bir iş haline getirmek isteyerek 2009 yılında oyuncak haber ve inceleme dergisi “Toys” ekibine katılarak editörlük ve yazarlık yaptı. Nisan 2017'ye dek sektörel oyuncak dergisi haline gelen Toyder’de devam etti. Şimdilerde Oyuncaklar.TV projesinin editörlüğünü sürdürüyor.
**
Saridogan is the founding editor of the website and publication KalemKahveKlavye since 2010. He’s published his first novel Kadran Kadraj in March 2015 by Esen Kitap Publications.
Desiring to turn his enthusiasm for toys into an occupation, Koray joined the toy news and review magazine Toys as an editor and author in 2009. Until April 2017, Sarıdoğan was one of the editor of Toyder. Currently, he is the the editor of the project Oyuncaklar.TV
Benzer Yazılar
Bunlar da İlginizi Çekebilir
Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir