21 bin 500 Dolar’lık Shopkins Oyuncağı


Henüz Türkiye’de, dünyanın diğer ülkelerindeki kadar etkin hale gelmese de hiç bilinmiyor da diyemeyeceğimiz çılgınlıklardan birisi de, Youtube üzerinden yayın yapan çizgi dizi Shopkins.

Tam anlamıyla bir çılgınlık haline gelen Shopkins çizgi filmi, milyonlarca çocuk tarafından izlenirken oyuncak dünyası da boş durmadı elbet. Moose Toys tarafından alınan lisans hakları, birçok türde Shopkins oyuncağının da piyasada yer almasını sağlıyor.

Oyuncaklar.TV Haftalık Katıl Kazan Yarışmasına Katılmak İçin Tıklayın

Birçok küresel oyuncak mağazasında gelir gelmez biten Shopkins oyuncakları arasında yer alan, fakat Moose Toys’un da satılacağını pek öngörmediği kristal oyuncağın satılması, çılgınlığın geldiği noktayı da kanıtlamış oldu.

0emmastone

Shopkins karakterlerinden Gemma Stone’un kristal üzerine tasarlanmış olan figürü, eBay üzerinden açık artırmayla satışa çıkarıldı. Bir sosyal sorumluluk projesi olarak yapılan artırmaya 118 teklif geldi, ancak kazanan teklif Florida’dan gelen oldu. Kristal figür tam 21 bin 500 dolar fiyatla Florida’ya satıldı.

Dünyadan Oyuncak Haberleri İçin Tıklayın

Elde edilen bu gelir, kar amacı gütmeyen ve risk altındaki çocuklara yardım gönderen Toy Industry Foundation’a bağışlandı.

Moose Toys’tan yapılan açıklamaya göre, bu kristal figürden artık üretilmeyecek.


Koray Sarıdoğan
Editör

2010 yılından bu yana yayın yapan KalemKahveKlavye.com web sitesinin kurucu editörü. “Kadran Kadraj” adlı ilk romanı Mart 2015 tarihinde Esen Kitap etiketiyle yayımlandı.

Oyuncaklara olan ilgisini, severek yapılacak bir iş haline getirmek isteyerek 2009 yılında oyuncak haber ve inceleme dergisi “Toys” ekibine katılarak editörlük ve yazarlık yaptı. Nisan 2017'ye dek sektörel oyuncak dergisi haline gelen Toyder’de devam etti. Şimdilerde Oyuncaklar.TV projesinin editörlüğünü sürdürüyor.
**
Saridogan is the founding editor of the website and publication KalemKahveKlavye since 2010. He’s published his first novel Kadran Kadraj in March 2015 by Esen Kitap Publications.
Desiring to turn his enthusiasm for toys into an occupation, Koray joined the toy news and review magazine Toys as an editor and author in 2009. Until April 2017, Sarıdoğan was one of the editor of Toyder. Currently, he is the the editor of the project Oyuncaklar.TV
Benzer Yazılar
Bunlar da İlginizi Çekebilir
Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir