3D Yazıcı ile Yapılan Oyuncak Tank Dikkat Çekiyor


Üretim ve tasarım teknolojilerinin en son sürprizlerinden olan ve daha şimdiden geniş  bir derya sunma potansiyelini gösteren 3D yazıcılar, kısa zamanda oyuncak üretimine de el atmaya başladı.

Geçtiğimiz yıl üretilen ve tamamen tüketici odaklı olarak, evde herkesin 3D yazıcı ile tasarımlar yapmasını sağlayan minik kit sonrasında şimdi de 3D yazıcı ile üretilen oyuncaklar dikkat çekiyor.

3D yazıcı ile oyuncak üreten bu seferki firmanın adı Machination Studio.

 

 

Tank prensibiyle hazırlanan ancak tasarım itibariyle epey detaylandırılmış özelliklerle dikkat çeken “Codename Colossus” adlı oyuncak, tamamen mekanik bir donanıma sahip. 3D yazıcı ile üretilmiş olan 400’ün üzerinde plastik parçası olan ve birtakım figürler ve elektronik parçalar ile entegre edilerek hazırlanmış olan bu ilginç oyuncağın parçaları, makinelerle değil tamamen el emeği ile birleştirildiği için bir yandan da el yapımı niteliğine sahip.

Figür Oyuncak Seçenekleri İçin Tıklayın

 

 

 


Atıl Aydoğan
İçerik Yöneticisi | Head of Content

​Yıldız Teknik Üniversitesi Matematik Mühendisliği mezunu. Discovery l​i​sansl​ı​ ​keşif oyuncakları, Haynes motor ​model kitleri, Wild Science, 4D Master, Make2Play marka​larının temsilciliğini yapan ​bir oyuncak firmasının sahibi.
2012 ​Kasım'da t​üketiciye y​önelik ​"​Toys​"​ dergisini kurarak oyuncak yayıncılığı yapmaya başladı. Ağustos 2014'e kadar Toys dergisi, haberleri, incelemeleri, makaleleri, dünyadaki popüler ürünler ve yeni teknolojilerin yanı sıra çocuk güvenliği ve gelişimi ile Türkiye'nin önde gelen oyuncak dergilerinden biri oldu.
Eylül 2014 tarihinde "Toys", Oyuncakçılar Derneği (OYDER) tarafından satın alınarak sektörel içeriğe sahip, uluslararası fuarlara geniş yer veren ve daha fazla ilan sayfası olan "Toyder" isimli resmi dernek dergisi haline geldi.
Nisan 2017'ye dek OYDER'in resmi dergisi olan Toyder'i hazırlamakla ve yayın koordinatörlüğünü yapan Aydoğan, şimdilerde Oyuncaklar.TV'nin kurucusu ve yöneticisidir.

toyder'i buradan okuyabilirsiniz: http://issuu.com/toyder
toys'u buradan inceleyebilirsiniz: http://issuu.com/toysmagazin

**

​Aydogan was graduated from Yıldız Technical University, Department of Mathematical Engineering. He owns a toy company which holds agency of brands such as Wild Science, 4D Master, Make2Play and Discovery licensed exploration and Haynes engine kits.
In November 2012, he stepped into toy-related publishing by establishing Toys magazine. By August 2014, Toys has become one of Turkey's most trusted toy publications with news, reviews, articles on popular products, new technologies and child safety.
In September 2014, Toys was acquired by the Turkish Toy Association (OYDER) and transformed into Toyder, the official publication of the association as well as a sectoral magazine which largely covers international exhibitions and more advertisements.

Atil Aydogan was the publishing coordinator of Toyder until April 2017 and currently, he is founder&manager of Oyuncaklar.TV website.

Toys Magazin Archive: http://issuu.com/toysmagazin
Toyder Archive: http://issuu.com/toyder
Benzer Yazılar
Bunlar da İlginizi Çekebilir
Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir