Adore Oyuncak ve KAÇUV’dan Kansere Dikkat Çeken Proje


Türkiye’de nükslerle birlikte her yıl yaklaşık 5.000 çocuğa kanser teşhisi konuluyor. Uygun tanı, tedavi ve bakım ile tam tedavi oranı %80’lere yükseliyor. Bu süreçte tedavi gören çocuklara uygun tedavi ortamının yaratmak ve psiko-sosyal destek olmak çok önemli.

Bu sebeple de Adore Oyuncak ve Kanserli Çocuklara Umut Vakfı tedavi gören çocukların oyuncak yardımıyla hayatlarını renklendirmek için “Adore Oyuncak ile Umut Ol” adlı sosyal sorumluluk projesine adım atıyor.

Proje kapsamında ön oyuncak bağışının arkasından #AdoreOyuncakileUmutOl hashtagiyle paylaşım yapan herkes çocuklara neşe kaynağı olabilecek. Twitter üzerinden gerçekleştirilecek bu sosyal sorumluluk projesinde 01.10.2016 – 01.11.2016 tarihleri arasında sosyal medya kullanıcıları #AdoreOyuncakileUmutOl hashtagiyle hazır olan veya kendi oluşturduğu içeriklerle tweet atarak katılım sağlayabilecek.

Atılacak her tweet ile adoreoyuncakileumutol.com sayfasındaki ulaşılması hedeflenen 10.000 tweet sayacından geri sayım yapılacak. Sayaçta her 1000 tweet sayısına ulaşıldığında daha fazla oyuncak, çocuklar ile buluşabilecek. Adore Oyuncak bu sayede hem çocukluk çağı kanserleri hakkında farkındalık yaratılmasına hem de çocuklara mutluluk dağıtılmasına destek olmayı amaçlıyor. Bu fikirden yola çıkan Adore Oyuncak, sosyal sorumluluk projesi ile birlikte Kanserli Çocuklara Umut Vakfı’nın tedavi gören çocuklar için hastane odalarına, servislere ve Aile evlerindeki oyun odalarına yeni oyuncak gönderimi yapacak. Adore Oyuncak bu projeye herkesin miniklere paylaşımlarıyla umut olmasını bekliyor.

Detaylı bilgi için: www.adoreoyuncakileumutol.com


Koray Sarıdoğan
Editör

2010 yılından bu yana yayın yapan KalemKahveKlavye.com web sitesinin kurucu editörü. “Kadran Kadraj” adlı ilk romanı Mart 2015 tarihinde Esen Kitap etiketiyle yayımlandı.

Oyuncaklara olan ilgisini, severek yapılacak bir iş haline getirmek isteyerek 2009 yılında oyuncak haber ve inceleme dergisi “Toys” ekibine katılarak editörlük ve yazarlık yaptı. Nisan 2017'ye dek sektörel oyuncak dergisi haline gelen Toyder’de devam etti. Şimdilerde Oyuncaklar.TV projesinin editörlüğünü sürdürüyor.
**
Saridogan is the founding editor of the website and publication KalemKahveKlavye since 2010. He’s published his first novel Kadran Kadraj in March 2015 by Esen Kitap Publications.
Desiring to turn his enthusiasm for toys into an occupation, Koray joined the toy news and review magazine Toys as an editor and author in 2009. Until April 2017, Sarıdoğan was one of the editor of Toyder. Currently, he is the the editor of the project Oyuncaklar.TV
Benzer Yazılar
Bunlar da İlginizi Çekebilir
Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir