Ahşap Yarış Pisti Fikri Kickstarter’da ilgi Gördü


Dünyanın her yerinden yaratıcı projelerin yer aldığı ve kendi fikirlerine ikna ettiği kişilerden topladıkları bağışlar ile projelerini aktif hale getirmeyi amaçladıkları Kickstarter’da bulunan bir oyuncak fikri, beklentilerin üzerinden ilgi görüyor.

İkonic Toys markası ile yer alan tasarımcı Maurice Doorduyn, tamamı ahşap parçalardan oluşan bir araba yarışı pistini harekete geçirerek bağışa açtı ve son durumda toplanan bağış miktarı 37 bin Euro’ya yaklaştı bile.

Özellikle sağlıklı, geleneksel ve uzun süreli kullanım sunan ahşap malzemeli fikrinin destek göreceğine inandığını söyleyen tasarımcı Doorduyn, Avrupa’da satılan oyuncakların büyük kısmının genellikle ucuz plastik ürünlerle kaplı popüler karakterlerle kaplı olduğunu, bunun ticari açıdan geliştirildiğini belirtse de sağlıklı ve kaliteli ahşap üretimlerin de ne kadar önemli olduğuna dikkat çekmek istiyor.

Ahşap Oyuncak Seçenekleri İçin Tıklayın

Wooden Race Track adı verilen ve parçaların, çocukların istediği gibi eklenerek özgün pist tasarımları oluşturulmasını sağlayan bu setin haricinde İkonic Toys, ahşap malzemeli birçok başka tasarıma da sahip.

Kicstarter’daki kampanyanın detayları için TIKLAYIN 

 


Koray Sarıdoğan
Editör

2010 yılından bu yana yayın yapan KalemKahveKlavye.com web sitesinin kurucu editörü. “Kadran Kadraj” adlı ilk romanı Mart 2015 tarihinde Esen Kitap etiketiyle yayımlandı.

Oyuncaklara olan ilgisini, severek yapılacak bir iş haline getirmek isteyerek 2009 yılında oyuncak haber ve inceleme dergisi “Toys” ekibine katılarak editörlük ve yazarlık yaptı. Nisan 2017'ye dek sektörel oyuncak dergisi haline gelen Toyder’de devam etti. Şimdilerde Oyuncaklar.TV projesinin editörlüğünü sürdürüyor.
**
Saridogan is the founding editor of the website and publication KalemKahveKlavye since 2010. He’s published his first novel Kadran Kadraj in March 2015 by Esen Kitap Publications.
Desiring to turn his enthusiasm for toys into an occupation, Koray joined the toy news and review magazine Toys as an editor and author in 2009. Until April 2017, Sarıdoğan was one of the editor of Toyder. Currently, he is the the editor of the project Oyuncaklar.TV
Benzer Yazılar
Bunlar da İlginizi Çekebilir
Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir