Akbank Sanattan Çocuklara Atölyeler


Eğlenceli ve yaratıcı atölye çalışmaları ile çocukları sanatın büyülü dünyasıyla buluşturan Akbank Sanat, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıylaçocuklar için zengin bir program hazırladı. Akbank Çocuk Tiyatrosu’dan eğlenceli ve yaratıcı atölye çalışmalarına pek çok etkinlik Akbank Sanat’ta çocukları bekliyor.

1492416885_Akbank_Sanat_Cocuk__Atolyesi__Sarkis_Su_____inde_Suluboya_1

Akbank Sanat’tan yeni bir çocuk atölyesi daha: “Beethoven ile Müzik ve Resim Yolculuğu”. 6-9 yaş çocukları ünlü besteci Beethoven’ın ünlü besteleri ile buluşturan atölye çalışmasının ilk bölümünde çocuklar Beethoven’in Türk Marşı’nı Türkçe sözlerle birleştirerek söylüyor. Ardından marşı, ekledikleri sözlerle yeniden söylerken hep birlikte ritim çalışıyor. İkinci bölümde ise ünlü bestecinin Ay Işığı Sonatı’nı dinleyen çocuklar sanatçının bu eseri bestelerken nasıl bir manzarayı gözlemlemiş olabileceğini tartışıyor ve resmini yapıyor.

1492416893_Akbank_Sanat_Cocuk__Atolyesi_Maestro_Makaronetti_IMG_7092

22 Nisan Cumartesi Saat 13.00 – 13.45

 


Işıl Yaran
Işıl Yaran, daha önce özel bir TV kanalında editörlük ve içerik seçiciliği gibi görevler almakla birlikte çeşitli derneklerde gönüllü olarak çalışmaya devam etmektedir. 2 yıl İngiltere'de yaşayan ve "babysitter"lık yapan Işıl Yaran, aynı zamanda bir erkek çocuk annesi.
Benzer Yazılar
Bunlar da İlginizi Çekebilir
Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir