Akıllı Telefona Bağlı Bu Kumbara ile Çocukların Banka Hesabı Oluyor


Spiral Toys markasının ürettiği Wiggy isimli kumbaralar, çocuklara para biriktirmeyi, tasarruf etmeyi ve paralarını yönetmeyi teknolojik yollarla öğretmeyi amaçlıyor.

Özel bir dijital uygulama ile entegre çalışan Wiggy, bu uygulamanın arayüzünde dijital bir banka hesabına sahip ve bu hesap da tamamen çocuklara ait.

Dünyadan Oyuncak Haberleri İçin Tıklayın

Gerçek para yerine dijital rakamlarla çalışan Wiggy, çocuklara bir tür ödül veya hediye sistemini öğretmek, emek-kazanç ilişkisini aşılamak için de bire bir. Onlara verdiğiniz kimi sorumlulukların ardından ya da özel günlerde, Wiggy uygulamasında istediğiniz tutarda para giriyor, çocuğunuzun bu dijital banka hesabındaki parayı görmesini sağlıyorsunuz. İstediğiniz zaman bu parayı kendi hesabınızdan çocuğunuza nakit olarak ödeyebiliyor ve çekilen tutarı da onun hesabından düşebiliyorsunuz.

Tüm Oyuncak İncelemeleri İçin Tıklayın

Wiggy domuz kumbaraları da uygulamadaki para akışına göre çeşitli sesler çıkarıp tepkiler verebiliyor.

Ürün, bu yılın ikinci yarısında piyasada olacak.


Koray Sarıdoğan
Editör

2010 yılından bu yana yayın yapan KalemKahveKlavye.com web sitesinin kurucu editörü. “Kadran Kadraj” adlı ilk romanı Mart 2015 tarihinde Esen Kitap etiketiyle yayımlandı.

Oyuncaklara olan ilgisini, severek yapılacak bir iş haline getirmek isteyerek 2009 yılında oyuncak haber ve inceleme dergisi “Toys” ekibine katılarak editörlük ve yazarlık yaptı. Nisan 2017'ye dek sektörel oyuncak dergisi haline gelen Toyder’de devam etti. Şimdilerde Oyuncaklar.TV projesinin editörlüğünü sürdürüyor.
**
Saridogan is the founding editor of the website and publication KalemKahveKlavye since 2010. He’s published his first novel Kadran Kadraj in March 2015 by Esen Kitap Publications.
Desiring to turn his enthusiasm for toys into an occupation, Koray joined the toy news and review magazine Toys as an editor and author in 2009. Until April 2017, Sarıdoğan was one of the editor of Toyder. Currently, he is the the editor of the project Oyuncaklar.TV
Benzer Yazılar
Bunlar da İlginizi Çekebilir
Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir