Akrobatik Scooter Deneyimi: YFliker Lift


Güçlü bir mühendislik eseri olan çift pedallı, üç tekerlekli scooter tasarımı YFliker Lift, hem güvenli hem de eğlenceli bir sürüş deneyimi sunuyor.

Tekerlekli eğlenceler, birkaç yıl önce büyük ilgi görmeye başlayan scooter’lar ile taze kan kazandı desek yanlış olmaz. Klasik bisikletler, patenler ya da kaykayların yanına özgün bir tasarım olarak eklenen scooter’lar, şimdi yeni mühendislik fikirleri ile daha da güçlendiriliyor.

Oyuncaklar.TV Haftalık Katıl Kazan Yarışmasına Katılmak İçin Tıklayın

100531_yvolution_y_fliker_l3_lift_scooter_redblack_1_

Bu alanda üretim yapan ve dünyaca tanınan markalardan olan Yvolution tarafından tasarlanan YFliker Lift adlı ürün, de benzerlerinin birkaç adım ilerisinde bir deneyim vadediyor.

Akrobatik hareketler yapmaya, açık ve güvenli bir yolda zigzaglar çizerek gitmeye uygun olan YFliker, ön tekerleğindeki freniyle de güvenilirlik sunuyor.

Akrobatik hareketler yapmaya, açık ve güvenli bir yolda zigzaglar çizerek gitmeye uygun olan YFliker, ön tekerleğindeki freniyle de güvenilirlik sunuyor.

Hem Akrobatik, Hem Güvenli

Akrobatik kelimesinin altını çizelim: Özellikle akrobasi için tasarlanmış bir scooter değil YFliker Lift. Aksine; aslında en riskli manevralarda bile dengeli ve güvenli bir sunuş sunuyor. Bunu sağlamak için YFliker Lift, çift pedal ve önde tek, arkada üç tekerlek ile güçlendirilmiş. Daha eğlenceli ve seri manevralar için arkadaki tekerleklerin hemen arkalarına küçük ve 360 derece dönen birer küçük tekerlek de eklenmiş.

Tüm Oyuncak İncelemeleri İçin Tıklayın

Dengenin garanti altına alınması, mühendislik itibariyle sadece üç tekerlek konularak bitmiyor. Öndeki tek tekerleğin arkasına V şeklinde yerleştirilen çift tekerleklerin, sürücünün iki ayağının altında olması işin asıl püf noktası. Çünkü istendiğinde ayaklara ağırlık verilerek hız düşürülebiliyor, ya da ön tekerlek kaldırılarak artistik olduğu kadar güvenli bir sürüş de sağlanabiliyor.

Y Fliker LIFT Yvolution Action Shot

Scooter’lar, yere yakın oldukları için durdurulması kolay araçlardır. Ancak durmak için alınan tek önlem elbette bu değil; YFliker Lift’in ön tekerleğine bağlı bir de freni var. İstediğinizde bu freni sıkarak durabilir, isterseniz yine freni sıktıktan sonra arka tekerlekler üzerinde 360 derece dönerek havalı bir gösteri ortaya koyabilirsiniz.

Üç Tekerlek Sadece Güvenlik İçin Değil

Mutlaka üç tekerlekli bir scooter tasarlamak, özellikle küçük yaştaki sürücülerin güvenliğini artırmak için düşünülmüştür. Ancak çift tekerleğin seçilmesi ve bunların oransal olarak birbirleriyle mesafeleri, aynı zamanda eğlenceli bir sürüş de sunuyor. Bu güvenli duruş sayesinde sağa ve sola zigzaglar çizilebiliyor, tümsekler ve kasislerden kolay ve hızlı geçilebiliyor, yükseldikten sonra yere inişler kolaylaşıyor, direksiyonun bağlı olduğu ön gidon güvenle kaldırılabiliyor.

y-fliker-lift-yvolution-out-of-packaging (1)

En eğlenceli özellik ise, arka tekerleklerin yanına eklenen ve hem kendileri 360 derece dönen, hem de sizin 360 derecelik manevralar yapmanızı sağlayan minik tekerlekler. Yine de bu tür hareketlerin, belli bir yaş ve deneyim üzerindekiler için önerildiğini hatırlatmakta fayda var.

7 yaş ve üzeri için uygun olan YFliker Lift, farklı seviyelerdeki versiyonlara sahip. Kırmızı ve siyah renk ile hazırlanan bu yazıdaki F3 modelinin fiyatı ise ortalama 200 Dolar olarak belirlenmiş.

Y-Fliker-LIFT-Yvolution-Out-of-Packaging

 


Koray Sarıdoğan
Editör

2010 yılından bu yana yayın yapan KalemKahveKlavye.com web sitesinin kurucu editörü. “Kadran Kadraj” adlı ilk romanı Mart 2015 tarihinde Esen Kitap etiketiyle yayımlandı.

Oyuncaklara olan ilgisini, severek yapılacak bir iş haline getirmek isteyerek 2009 yılında oyuncak haber ve inceleme dergisi “Toys” ekibine katılarak editörlük ve yazarlık yaptı. Nisan 2017'ye dek sektörel oyuncak dergisi haline gelen Toyder’de devam etti. Şimdilerde Oyuncaklar.TV projesinin editörlüğünü sürdürüyor.
**
Saridogan is the founding editor of the website and publication KalemKahveKlavye since 2010. He’s published his first novel Kadran Kadraj in March 2015 by Esen Kitap Publications.
Desiring to turn his enthusiasm for toys into an occupation, Koray joined the toy news and review magazine Toys as an editor and author in 2009. Until April 2017, Sarıdoğan was one of the editor of Toyder. Currently, he is the the editor of the project Oyuncaklar.TV
Benzer Yazılar
Bunlar da İlginizi Çekebilir
Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir