Amazon’da En Çok Satan “Star Wars: Güç Uyanıyor” Figürleri


Bütün dünyayı bir kez daha kasıp kavuran Star Wars serisinin son filmi Star Wars: Güç Uyanıyor, her gün yeni bir gelişme ile dünya üzerindeki etkisini artırmaya devam ediyor. Bu etki sadece beyazperdeyle sınırlı değil, birçok lisans ürününe imzasını atan Star Wars, elbette bu ürünler içerisinde en çok oyuncaklarda kendini gösteriyor.

Star Wars oyuncakları, yeni filmin öncesinde çıkmış ve filmden beklenen hasılatı bile katlamıştı. Geçtiğimiz hafta ikinci kuşak üretimlerine başlayan Star Wars oyuncakları için biz de Oyuncaklar.TV olarak filmden önce oldukça detaylı bir derleme yapmıştık.

Tüm Star Wars Force Awakens Oyuncakları

Star Wars figürleri, hem dünyada hem Türkiye’de, Star Wars oyuncakları içerisinde en çok ilgi gören seçeneklerden, çünkü sadece çocukları değil, hatta çocuklardan bile fazla olarak yetişkinlere hitap eden koleksiyon ürünleri aynı zamanda.

Küresel online satış sitesi Amazon.Co.Uk, bu hafta meraklıları için en çok satan Star Wars figür oyuncakları listesinin ilk 5’ini açıkladı. Biz de Oyuncaklar.TV olarak bu listeyi ve detaylarını sizlerle paylaşmak istedik.

Söz konusu satış listesi 17 Aralık 2015 ile 7 Ocak 2016 tarihleri arasındaki satışları kapsıyor.

Listenin 5.sırasında Star Wars Kylo Ren Massive Figure yer alıyor. Son derece karizmatik ve herkesin evinde olmasını isteceği bu figür 80 cm civarında uzunluğa sahip ve kutu içerisinde ışın kılıcı aksesuarıyla birlikte geliyor. Fiyatı ise 130 TL civarında.

gerçek 5

Dördüncü sırada Star Wars The Black Series 6-Inch Finn serisinin Jakku figürünü görüyoruz. Yeni filmin yeni kahramanlarından olan Jakku figürü 15 cm uzunluğunda ve 75 TL seviyesinde bir fiyatı var.

4

Gelelim ilk 3’e… Star Wars Poe Dameron figürü, 18 inç, yani yaklaşık 45 cm civarında olan figürün fiyatı da ortalama 75 TL.

3

Zirveyi takip eden ikinci sırada karşımıza yeni tasarımı ile bir Stormtrooper figürü geliyor. 130 TL civarında bir fiyatı olan figürün boyu ise 80 cm civarında.

2

Tüm Oyuncak İncelemeleri İçin Tıklayın

Listenin 1.sırasında “Star Wars The Force Awakens 20-Inch Big Captain Phasma Figure” orijinal isimli ürün yer alıyor. Metal renkli ve pelerinli bu figürün uzunluğu 50 cm civarında ve son derece detaylı bir tasarıma sahip. Figürün kolları, bacakları ve kafası hareket edebiliyor. Fiyatı ise 17 sterlin seviyesinde., yani yaklaşık 75 TL.

5numara

 


Koray Sarıdoğan
Editör

2010 yılından bu yana yayın yapan KalemKahveKlavye.com web sitesinin kurucu editörü. “Kadran Kadraj” adlı ilk romanı Mart 2015 tarihinde Esen Kitap etiketiyle yayımlandı.

Oyuncaklara olan ilgisini, severek yapılacak bir iş haline getirmek isteyerek 2009 yılında oyuncak haber ve inceleme dergisi “Toys” ekibine katılarak editörlük ve yazarlık yaptı. Nisan 2017'ye dek sektörel oyuncak dergisi haline gelen Toyder’de devam etti. Şimdilerde Oyuncaklar.TV projesinin editörlüğünü sürdürüyor.
**
Saridogan is the founding editor of the website and publication KalemKahveKlavye since 2010. He’s published his first novel Kadran Kadraj in March 2015 by Esen Kitap Publications.
Desiring to turn his enthusiasm for toys into an occupation, Koray joined the toy news and review magazine Toys as an editor and author in 2009. Until April 2017, Sarıdoğan was one of the editor of Toyder. Currently, he is the the editor of the project Oyuncaklar.TV
Benzer Yazılar
Bunlar da İlginizi Çekebilir
Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir