Angry Birds Başarısını Beyaz Perdeye Taşıyacak


Tüm zamanların en sevilen bilgisayar oyunlarından Angry Birds, oyuncaklar alanındaki başarısının ardından beyaz perdeye hazırlanıyor.

Rovio Entertainment tarafından üretilen Angry Birds oyunu, hem son yılların hem de tüm zamanların en sevilen bilgisayar oyunları arasında yer almaya devam ediyor. Oyunun dünya çapında kazandığı popüleritenin ardından, oyuncak dünyasında da sektörün güçlü markalarıyla birleşmesi, başarısını katlayan bir unsur oldu.

Oyuncaklar.TV Haftalık Katıl Kazan Yarışmasına Katılmak İçin Tıklayın

 

1271033 - THE WALK

Rovio Entertainment yetkililerinin de ifade ettiği üzere, bu başarının sırlarından birisi de Spin Master ve Hasbro gibi iki büyük marka ile çalışmaları ve ayrılmaz bir ortaklık kurmaları oldu. Bunun üzerine 2016’nın bahar döneminde de Lego etiketiyle bir dizi yapı oyuncağı serisinin hazırlanacağı haberi de açıklandı.

jbas4nfvf8qmmhwipl4p

2016’da oyunun başarısını devam ettireceğinin iki büyük işaretinden birisi Lego ortaklığının yanı sıra Mayıs 2016’da gösterime girecek olan Angry Birds filmi olacak. Filmin fragmanları bile şimdiden ne kadar çok izleneceğinin işareti oldu. Karakterleri seslendirenler arasında ise Game of Thrones’tan tanıdığımız Peter Dinklage’in yanı sıra Bill Hader ve Jillian Bell de yer alıyor.


Koray Sarıdoğan
Editör

2010 yılından bu yana yayın yapan KalemKahveKlavye.com web sitesinin kurucu editörü. “Kadran Kadraj” adlı ilk romanı Mart 2015 tarihinde Esen Kitap etiketiyle yayımlandı.

Oyuncaklara olan ilgisini, severek yapılacak bir iş haline getirmek isteyerek 2009 yılında oyuncak haber ve inceleme dergisi “Toys” ekibine katılarak editörlük ve yazarlık yaptı. Nisan 2017'ye dek sektörel oyuncak dergisi haline gelen Toyder’de devam etti. Şimdilerde Oyuncaklar.TV projesinin editörlüğünü sürdürüyor.
**
Saridogan is the founding editor of the website and publication KalemKahveKlavye since 2010. He’s published his first novel Kadran Kadraj in March 2015 by Esen Kitap Publications.
Desiring to turn his enthusiasm for toys into an occupation, Koray joined the toy news and review magazine Toys as an editor and author in 2009. Until April 2017, Sarıdoğan was one of the editor of Toyder. Currently, he is the the editor of the project Oyuncaklar.TV
Benzer Yazılar
Bunlar da İlginizi Çekebilir
Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir