Barbie’nin Yeni Vücut Ölçüleri


Mattel Firmasının aldığı karar manşetlere taşındı. Artık Barbie bebekler yeni vücut ölçülerine sahip olacaklar. Mattel’in Barbie Dizayn Bölümünün Başkanı Kim Culmone oyuncak piyasasının kadınları güvenilir şekilde temsil etmek, değişik ölçülere ve beden şekillerine sahip kadınları düşünmek gibi sorumlulukları olduğunu belirtti.

Beden ölçüleri gerçeğe uygun oluyor

Beden ölçüleri gerçeğe uygun oluyor

 

Mattel’in 57 yıl sonra yaptığı bu değişiklikle ilgili açıklamada Barbie’nin 3 yeni vücut ölçüsü olacağı bildirildi. Barbie,Time dergisinin kapağında okuyuculara artık vücudumdan bahsetmekten vazgeçebilir miyiz diye sormakta.

Barbie yıllardır sağlıklı olmayan vücut ölçülerine sahip olduğu için suçlanıyordu. 57 yıl sonra yapılan bu değişikliğin ise sosyal medyanın etkisi ve genç kızların kendilerini ifade etme istekleriyle alakalı olduğu belirtilmiş.

 


Işıl Yaran
Işıl Yaran, daha önce özel bir TV kanalında editörlük ve içerik seçiciliği gibi görevler almakla birlikte çeşitli derneklerde gönüllü olarak çalışmaya devam etmektedir. 2 yıl İngiltere'de yaşayan ve "babysitter"lık yapan Işıl Yaran, aynı zamanda bir erkek çocuk annesi.
Benzer Yazılar
Bunlar da İlginizi Çekebilir
Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir