Batman ve Superman Neden Savaşır?


Batman ve Superman neden birbirine karşı olur ve bu iki efsanevi kahraman neden öldüresiye savaşır bir sürü soru işaretlerini doğuruyor. Filmi izledikten sonra da bu soruların cevaplandığını söylemek zor.

12363083_1033132330040956_8425434038535267224_oBATMAN-V-SUPERMAN-POSTER-7-1200x1798  hot-batman14

Filmin açılış sahnesindeki epik anlatım ne yazık ki devamında pek kalıcı olmamış. Casus filmlerine özgü ince detaylar bu tarz bir filmde konuyu uzatmış ve tempoyu düşürmüş. Daima iyiden yana olan kahramanların birbirlerine öldüresiye düşmesini anlatmaktan uzak. Diyaloglar yarım kalmış gibi ve bu yüzden de ne Batman ne de Superman izleyiciye ulaşamıyor. Her zaman zekice kararlar alan ve egolarına kapılmayan bu iki kahramanın Lex Luthor’un araya girmesiyle birdenbire yıllardır bildiğimiz kişiliklerinden uzaklaşıyorlar. Lex Luthor karakteri ise ruh sağlığı bozuk, kötücül genç milyoner olarak biraz aşırıya kaçsa da başarıyla canlandırılmış. Filmde Wonder Woman da kahramanlara katılmış ancak onunla ilgili detaylar da biraz yetersiz, yine de devam filmlerinde çok sağlam bir kahraman olacağı belli.

Çekimler elbette muhteşem, müzikler harika, Hans Zimmer ve Junkie XL neredeyse filmin önüne geçmişler. Aylardır filmi hevesle bekleyenler için bence ortalamada kalmış bir süper kahraman filmi. Yine de görülmeye değer çekimleri ve müzikleriyle sinemalarda.

Filmin aksiyon figürleri ise piyasada.

batman


Işıl Yaran
Işıl Yaran, daha önce özel bir TV kanalında editörlük ve içerik seçiciliği gibi görevler almakla birlikte çeşitli derneklerde gönüllü olarak çalışmaya devam etmektedir. 2 yıl İngiltere'de yaşayan ve "babysitter"lık yapan Işıl Yaran, aynı zamanda bir erkek çocuk annesi.
Benzer Yazılar
Bunlar da İlginizi Çekebilir
Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir