BB-8 Sphero İçin Akıllı Saat Üretildi


Star Wars: Güç Uyanıyor filmi, sinemayı olduğu kadar uzun zamandır oyuncak teknolojisini de meşgul ediyor ve etmeye devam edeceğe benziyor.

Star Wars oyuncakları arasında yer alan ve en dikkat çekici tasarımlardan olanBB-8 Sphero Akıllı Robot, üst üste iki küre halinde tasarımlanmasına karşın altı ve üst ayrı ayrı hareket edebilen, özel manevra yeteneğinin yanı sıra nesnelere karşı sensörlü yapısı sayesinde ani duruşlar ve sesli tepkilere sahipti.

zac2aevki00coj80ufxz

Dünyadan Oyuncak Haberleri İçin Tıklayın

BB-8 Sphero Akıllı Robot’u yönetmek için bugüne dek özel uzaktan kumandası ya da akıllı cihazlar kullanılıyordu. Ancak, Las Vegas’ta her yıl düzenlenen CES (Consumer Electronic Show) etkinliğinin başında tanıtılan yeni bir akıllı saat, çıtayı yükseğe taşıdı.

Bir kolunuza takılan akıllı saat ile BB-8’i uzaktan sadece el ve kol hareketlerinizle yönetmenizi sağlayan bu teknoloji, görüntü itibariyle de epey havalı ve insana, kendisini Jedi gibi hissetirebiliyor.

Giyilebilir teknoloji dünyasının en önemli ürünlerinden biri olacak olan bu saat, ultrahassas jiroskobik hareket sensörleri sayesinde BB-8’in tüm manevra ve hareket kabiliyetini kullanabiliyor.


Koray Sarıdoğan
Editör

2010 yılından bu yana yayın yapan KalemKahveKlavye.com web sitesinin kurucu editörü. “Kadran Kadraj” adlı ilk romanı Mart 2015 tarihinde Esen Kitap etiketiyle yayımlandı.

Oyuncaklara olan ilgisini, severek yapılacak bir iş haline getirmek isteyerek 2009 yılında oyuncak haber ve inceleme dergisi “Toys” ekibine katılarak editörlük ve yazarlık yaptı. Nisan 2017'ye dek sektörel oyuncak dergisi haline gelen Toyder’de devam etti. Şimdilerde Oyuncaklar.TV projesinin editörlüğünü sürdürüyor.
**
Saridogan is the founding editor of the website and publication KalemKahveKlavye since 2010. He’s published his first novel Kadran Kadraj in March 2015 by Esen Kitap Publications.
Desiring to turn his enthusiasm for toys into an occupation, Koray joined the toy news and review magazine Toys as an editor and author in 2009. Until April 2017, Sarıdoğan was one of the editor of Toyder. Currently, he is the the editor of the project Oyuncaklar.TV
Benzer Yazılar
Bunlar da İlginizi Çekebilir
Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir