Birkaç İğneden Doğan Sanat


Craft Tastic markasının sanatsal yaratıcılık setleri arasına yeni katılan ve oldukça renkli bir tasarım deneyimi sunan String Art Kit, çok karmaşık görünen bir tasarım tarzını kolayca öğretiyor.

Çoğu kez tekrar ettiğimiz gibi, teknolojik harikalar oyuncaklara ne kadar etki ederse etsin, el yapımı, geleneksel ve yaratıcı oyuncak ve oyun deneyimleri, üzerindeki ilgiyi her zaman muhafaza edebilmeye devam ediyor.

Oyuncaklar.TV Haftalık Katıl Kazan Yarışmasına Katılmak İçin Tıklayın

 

Kutu içerisinde, öğrenme aşaması için kılavuz iğne delikleriyle hazırlanmış 3 tasarım geliyor. Dilerseniz daha sonra kendi köpüklerinize kendi tasarımlarınızı yapabilirsiniz.

Kutu içerisinde, öğrenme aşaması için kılavuz iğne delikleriyle hazırlanmış 3 tasarım geliyor. Dilerseniz daha sonra kendi köpüklerinizle kendi tasarımlarınızı yapabilirsiniz.

Son dönemlerde dünyada üretilen ve ülkemize de ithal edilebilen ya da en azından ilgili müşterilerin kendilerine sipariş ettikleri tasarım oyuncak setleri, hem aslında bu alana olan ilgiyi gösteriyor, hem de kendi alanları içerisindeki ürün zenginliğini kanıtlıyor. Birçoğu aslında çok basit bir tasarım tekniği ve prensibine dayanan, ancak bu basit fikir üzerine neredeyse sınırsız üretim deneyimi sunan ürünleri biz de incelemeye devam ediyoruz.

Henüz yeni bir olan String Art Kit, şimdiden 2 önemli oyuncak ödülüne sahip olmuş bile.

Henüz yeni bir olan String Art Kit, şimdiden 2 önemli oyuncak ödülüne sahip olmuş bile.

Bu ürünler arasında yer alan, Craft Tastic isimli markanın etiketiyle piyasaya çıkan yeni bir ürün de “String Art Kit” isimli tasarım seti. Kelime anlamı “Dizi Sanat Kiti” olarak çevrilse de bu isim biraz daha açıklamaya muhtaç elbette.

Tüm Oyuncak İncelemeleri İçin Tıklayın

Gereken Her Şey Kutunun İçinde

Tasarım aşamalarında ihtiyacınız olan her şey, String Art Kit kutusu içerisinde size geliyor. 3 adet yaklaşık 22 cm çevresi olan köpükten kareler, yeterli sayıda renkli toplu iğnenin olduğu bir iğne paketi ve 4 farklı renkte yün iplik yer alıyor her pakette. Hem kitin kullanımını öğretmek, hem de daha sonraki özgün tasarımlarınıza fikir vermek için 3 farklı tasarım yönergesi de yine kutuda yer alıyor. Bu tasarımlar; Barış işareti, “Hi” kelimesi ve kalp olarak seçilmiş.

Sonuç itibariyle 3 boyutlu bir sanat eseriniz oluyor. İster dekor olarak kullanın, isterseniz sevdiklerinize hediye edin.

Sonuç itibariyle 3 boyutlu bir sanat eseriniz oluyor. İster dekor olarak kullanın, isterseniz sevdiklerinize hediye edin.

String Art Kit’in olayı kısaca şu: Yapmak istediğiniz tasarımın altyapısını kurmanız için ister kutuda size gösterilen, ister kendi yapmak istediğiniz tasarımlar için olsun, iğnelerinizi köpük zemindeki deliklere geçirmek. Sonrasında kullanmak istediğiniz iplikleri, ilk iğneye bağlayarak başlamak üzere, tasarım şekliniz üzerindeki diğer iğnelere dolayarak geçirmek. Daha sonra da diğer renk ipliklerle tasarımınızı güçlendirerek ister dekoratif amaçlı kullanacağınız, ister hediye edeceğiniz sanat eserinizi tamamlamak.

İsterseniz hem ipliklerinizi, hem iğnelerinizi tek renk kullanarak daha sade tasarımlar, isterseniz komplike ve renk cümbüşü tasarımlar ortaya koyabilirsiniz. İpliklerinizi ister dümdüz geçirebilir, ister delikler arasında zigzaglar oluşturabilirsiniz. Temel prensibini kavradıktan sonra her şey tamamen size kalmış durumda.

Kutu içerisinde gelen kare zeminler, sadece resimdeki tasarımları yapmak için kılavuz deliklerle hazırlanmış. Fakat siz, istediğiniz köpük zemine, istediğiniz tasarımları da yapmayı deneyebilirsiniz. Tabii altyapısını çizmekten tasarımı sonuçlandırmaya kadarki kısmı kavramak epey deneme gerektiriyor.

fa6397dc-15e8-4ab4-bc71-c090ede6a737._V316716688_

Tüm Oyuncak İncelemeleri İçin Tıklayın

Ödüllü Olması Kalite Göstergesi

Herhangi bir tasarım kiti olmadığı, String Art Kit’in prestij sahibi ödüllerin de sahibi olmasından anlaşılıyor. Her ikisi de 2014 yılında olmak üzere; Oppenheim Toy Portfolio’da En iyi Oyuncak Altın Ödülü’nü ve Creative Child tarafından Tercih Edilen Oyuncak Ödülü’nü kazanan ve gelecek yıllarda fazlasını da kazanacağa benzeyen bir set olma özelliğine sahip olduğunu söyleyebiliriz.

91CyZvEjAKL._SL1500_

String Art Kit, 10 yaş ve üzeri herkese hitap eden, kutu içindeki malzemeler haricinde ekstra bir malzemeye ihtiyaç duymayan bir ürün. Fiyatı ise ortalama 20 Dolar civarında seyrediyor.

 


Koray Sarıdoğan
Editör

2010 yılından bu yana yayın yapan KalemKahveKlavye.com web sitesinin kurucu editörü. “Kadran Kadraj” adlı ilk romanı Mart 2015 tarihinde Esen Kitap etiketiyle yayımlandı.

Oyuncaklara olan ilgisini, severek yapılacak bir iş haline getirmek isteyerek 2009 yılında oyuncak haber ve inceleme dergisi “Toys” ekibine katılarak editörlük ve yazarlık yaptı. Nisan 2017'ye dek sektörel oyuncak dergisi haline gelen Toyder’de devam etti. Şimdilerde Oyuncaklar.TV projesinin editörlüğünü sürdürüyor.
**
Saridogan is the founding editor of the website and publication KalemKahveKlavye since 2010. He’s published his first novel Kadran Kadraj in March 2015 by Esen Kitap Publications.
Desiring to turn his enthusiasm for toys into an occupation, Koray joined the toy news and review magazine Toys as an editor and author in 2009. Until April 2017, Sarıdoğan was one of the editor of Toyder. Currently, he is the the editor of the project Oyuncaklar.TV
Benzer Yazılar
Bunlar da İlginizi Çekebilir
Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir