Brainstorms: İğrenç yapışkan saydam kurtçuklar


Ailenizle yediğiniz huzurlu bir akşam yemeğini berbat etmeye ya da arkadaşınızın sesinin ne kadar incelebildiğini öğrenmeye ne dersiniz? Bilimsel olarak iğrençleştirilmiş bu kurtçuklarla hepsi mümkün!

Karışımı dökerken kavanoza dikkatle bakın. Tuhaf görünümlü yapışkan kurtçuklar ürettiniz!

Karışımı dökerken kavanoza dikkatle bakın. Tuhaf görünümlü yapışkan kurtçuklar ürettiniz!

Bazen kimyasal deneyler sonucu ürkütücü yaratıklar ortaya çıkabilir. Bazen icat ettikleriniz sizin bile dokunamayacağınız kadar iğrenç olabilir; hatta bazen o kadar tüyler ürpertici olabilirler ki anneniz sizi evlatlıktan reddedebilir. İşte tüm bunlar bilimin kaçınılmaz doğasında mevcuttur ve çılgın bilim insanının kaderidir. Brainstorms ise bu yolda yalnızca bir adım!

Oyuncaklar.TV Haftalık Katıl Kazan Yarışmasına Katılmak İçin Tıklayın

Brainstorms, doğru şekilde karıştırıldığında iğrenç kurtçuklara dönüşen bir bilim harikası. Paket içinden iki toz çıkıyor: Brain Bolts ve Brain Storms etiketli bu tozlarla toplamda 3 kez Brainstorms kurtçukları üretmek mümkün.

Bu kavanoz bilim dünyasının en mide bulandırıcı deneyimlerinden birine alet oluyor.

Bu kavanoz bilim dünyasının en mide bulandırıcı deneyimlerinden birine alet oluyor.

Brain Bolts tozu aslında kimyasal adı Sodyum aljinat olan, büyük deniz yosunlarının hücre duvarlarından elde edilen bir tür tuz. Tamamen sağlıklı ve yenilebilir bir bileşim. Öyle ki gıda, tekstil, ilaç ve matbaa endüstrilerinde akışkanların yoğunluğunu arttırmak gibi amaçlarla sıkça kullanılıyor. Biz ise bununla kurtçuk üreteceğiz. Eldivenlerinizi takın, karışımı hazırlayın, damlalığa dökün. İyice sallayarak karıştırın ve musluk suyu ile dolu kavanoza akıtın. Kimyasal reaksiyonun hemen gerçekleştiğini göreceksiniz ve yapışkan saydam kurtçuklarınız kavanozun içinde yüzmeye başlayacak. Damlalığı kullanırken kıvırarak, döndürerek kurtçuklarınıza tuhaf şekiller verin; daha sonra paha biçilmez hediyeler olarak arkadaşlarınıza verin ya da ailenizle mutlu bir akşam yemeği için sofradaki su sürahisine birkaç tane bırakın.

bs4

Tüm Oyuncak İncelemeleri İçin Tıklayın

Brainstorms, bilimsel deneylerin sonuçlarını gözlemleme yoluyla eleştirel düşünce yeteneklerini teşvik etmek, yönergeleri uygularken motor becerileri geliştirmek ve kısa dönem hafızayı geliştirmek için tasarlanan bir set. Eğitimin çok önemli bir parçası olmasa da tamamen güvenli ve tam anlamıyla İĞRENÇ!


Tan Bodur
Yazar | Writer

İngiliz Dili ve Edebiyatı ve Reklamcılık eğitimi alan Tan Bodur, diplomatik, akademik, tıbbi ve edebi çevrelerde mütercim tercümanlık yaptı. Teknoloji ve oyuncağa olan hevesi nedeniyle halihazırda BT alanında birçok firma için yazarlık, editörlük, danışmanlık, inceleme ve tercüme yapmaktadır. Tan aynı zamanda kitap kapağı ve poster tasarlamakta, jingle bestelemekte ve bisiklete binmektedir. Kendisi profesyonel bir bilek ağrısı yakınıcısıdır.
**
Tan studied English Language&Literature and Advertising; worked as an instant translator for diplomatic, academic, medical and literary circles. He was obliged by his appetite for technology and toys to currently work as an author, consultant, reviewer, translator,editor for various IT companies and a freelance nerd. He’s also designing book covers and posters, composing jingles and riding his bicycle. Tan is a professional wrist pain sufferer.
Benzer Yazılar
Bunlar da İlginizi Çekebilir
Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir