Bu Oyuncak Arabayı Gerçek Böcekler Sürüyor


Dünyanın en tanınmış oyuncak markaları arasında yer alan Mattel, ilginç bir tasarıma imza attı. İçerisinde böcekler için yaşam alanı oluşturulan bir anlamda bilimsel oyuncaklar sınıfında yer alan daha önceki habitat oluşturma kitleriyle aynı amaca sahip, fakat bu sefer oyuncak araba olarak karşımıza çıkan bir model üretti.

Çocukların doğal ve yaban yaşamı gözlemlemeleri için üretilen gözlem setlerine benzer bir şekilde hazırlanan bu oyuncak arabanın adı Bug Racer. Mattel Bug Racer, içerisinde böceklerin yaşayabildiği bir ortama sahip.Yani bir “habitat” ile birlikte geliyor.

0böcek1

Oyuncaklar.TV Haftalık Katıl Kazan Yarışmasına Katılmak İçin Tıklayın

İlginç olan şu ki böceklerin içerideki hareketlerine bağlı olarak hareket ediyor bu araba. Donanım içerisindeki sensörler aracılığıyla böceklerin hareketlerine göre araç ilerliyor ya da dönüyor.

Hayvan severler için özel açıklama yapan Mattel; bu aracın kesinlikle onlara zarar vermediğini, aksine onların güvenli bir şekilde yaşamaları için hazırlandığını söylüyorlar. Yine de objektif olmak gerekirse; ışıklı ve müzikli modu olan aracın bu modda hayvancıklar için gayet rahatsız edici olacağını tahmin etmek zor değil.

Araç içerisindeki şeffaf aparattan böcekleri besleyebilir ya da serbest bırakabilirsiniz. Temizlemesi de gayet kolay.

0böcek

Tüm Oyuncak İncelemeleri İçin Tıklayın

Bu ilginç tasarımı henüz görücüye çıkaran Mattel, satış noktalarına göre değişen 35 ila 60 dolar arasında fiyat biçmiş. Böceklerin kutuya dahil olmadığını söylemeye gerek yok diye düşünüyoruz.


Koray Sarıdoğan
Editör

2010 yılından bu yana yayın yapan KalemKahveKlavye.com web sitesinin kurucu editörü. “Kadran Kadraj” adlı ilk romanı Mart 2015 tarihinde Esen Kitap etiketiyle yayımlandı.

Oyuncaklara olan ilgisini, severek yapılacak bir iş haline getirmek isteyerek 2009 yılında oyuncak haber ve inceleme dergisi “Toys” ekibine katılarak editörlük ve yazarlık yaptı. Nisan 2017'ye dek sektörel oyuncak dergisi haline gelen Toyder’de devam etti. Şimdilerde Oyuncaklar.TV projesinin editörlüğünü sürdürüyor.
**
Saridogan is the founding editor of the website and publication KalemKahveKlavye since 2010. He’s published his first novel Kadran Kadraj in March 2015 by Esen Kitap Publications.
Desiring to turn his enthusiasm for toys into an occupation, Koray joined the toy news and review magazine Toys as an editor and author in 2009. Until April 2017, Sarıdoğan was one of the editor of Toyder. Currently, he is the the editor of the project Oyuncaklar.TV
Benzer Yazılar
Bunlar da İlginizi Çekebilir
Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir