Büyük Markalardan Kodlama ve Programlama Eğitimi


Bilimsel ve teknolojik gelişmelerin geldiği son noktada, dünyanın tüm çağdaş ülkeleri için kodlama ve programlama eğitimlerini müfredatlarına almak ya da bir şekilde bu eğitimi sağlamak şart oldu. Gelişmiş ülkelerde artık sadece devlet ve eğitim kadroları değil, mümkün olan tüm kurum ve kuruluşlar, yeni nesillere programlama ve yazılım kodlamayı öğretmeye başladı.

0kids-comp2

Oyuncaklar.TV Haftalık Katıl Kazan Yarışmasına Katılmak İçin Tıklayın

Geçtiğimiz haftalarda Oyuncaklar.TV yazarlarından Hasan Soycan da “Çocuğunuz Programlamayı Neden Öğrenmeli?” başlıklı yazısında konuyu detaylarıyla ele almıştı.

Konuyla ilgili küresel gelişmelerin içerisinde geçtiğimiz hafta göze en çok çarpanı, oyuncak markaları arasında dünya devlerinden olan Mattel’in de konuyla ilgili girişimlere başlamış olması.

Kodlama uzmanı Tynker isimli firma ile birlikte yeni bir projeye maşlayan Mattel, üretilecek olan STEM, yani Bilimsel Oyuncaklar (BTMM) ürünleri ile çocukları kodlama öğrenmeye teşvik edecek ve onlara programlama dilini öğretecek.

Mattel’in markalarından Hot Wheels ve Monster High kategorileri kapsamında, çocuklara kodlama yetenekleri sunacak olan ürünler yolda diyebiliriz artık.

ipad-school

Dünyadan Oyuncak Haberleri İçin Tıklayın

Bu eğitim, çocuklara aynı zamanda interaktif egzersizler, eğitimler, yaratıcılık araçları ve puzzle’lar gibi eğlenceli eğitici oyuncaklar da sunacak.


Koray Sarıdoğan
Editör

2010 yılından bu yana yayın yapan KalemKahveKlavye.com web sitesinin kurucu editörü. “Kadran Kadraj” adlı ilk romanı Mart 2015 tarihinde Esen Kitap etiketiyle yayımlandı.

Oyuncaklara olan ilgisini, severek yapılacak bir iş haline getirmek isteyerek 2009 yılında oyuncak haber ve inceleme dergisi “Toys” ekibine katılarak editörlük ve yazarlık yaptı. Nisan 2017'ye dek sektörel oyuncak dergisi haline gelen Toyder’de devam etti. Şimdilerde Oyuncaklar.TV projesinin editörlüğünü sürdürüyor.
**
Saridogan is the founding editor of the website and publication KalemKahveKlavye since 2010. He’s published his first novel Kadran Kadraj in March 2015 by Esen Kitap Publications.
Desiring to turn his enthusiasm for toys into an occupation, Koray joined the toy news and review magazine Toys as an editor and author in 2009. Until April 2017, Sarıdoğan was one of the editor of Toyder. Currently, he is the the editor of the project Oyuncaklar.TV
Benzer Yazılar
Bunlar da İlginizi Çekebilir
Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir