Cartoon Network’ten Emmy Ödüllü Çizgi Film: Adventure Time


Cartoon Network’ün, dünya çapında büyük başarı elde eden ve Türkiye’de de ilgiyle izlenen çizgi filmi Adventure Time, Emmy ödülüne layık görüldü. En İyi Kısa Animasyon Programı dalında tüm rakiplerini geride bırakarak Emmy’nin sahibi olan Adventure Time,hafta içi her gün saat 17:00’de Cartoon Network’te

Cartoon Network’ün beğeni ile izlenen dizisi Adventure Time Emmy’nin de yıldızı oldu. Adventure Time En İyi Kısa Animasyon Programı dalında televizyonun Oscar’ı sayılan Emmy ile ödüllendirildi.

1442923835_Adventure_Time_animator_Nick_Jennings

Kısa zamanda büyük bir hayran kitlesine ulaşan çizgi filmin yapımcısı Nick Jenings 2. kez gelen ödülün ardından, “Bu ödül beni onurlandırdı. Adventure Time ekibinde olmaktan çok mutluyum. Çünkü zeki, yaratıcı ve muhteşem bir ekiple çalışıyorum. Bu ekiple ortaya da böyle muhteşem bir yapım çıkıyor. Bizi soluksuz takip ederek ödüllendiren izleyicilerimize ve bu ödüle layık görenlere çok teşekkür ediyorum” diyerek duygularını dile getirdi.

2014 ylında da Emmy ile ödüllendirilen Adventure Time, gizemli Ooo Diyarı’nı bir uçtan diğer uca kat eden, yol boyunca bu diyarın renkli insanları ile karşılaşan iki sıkı dost insan Finn ve köpek Jake’in maceralarını anlatıyor. Adventure Time’ı yeni sezonuyla hafta içi her gün saat 17:00’de Cartoon Network’te izleyebilirsiniz.

Cartoon Network’ün ilgiyle izlenen bir diğer dizisi Bahçe Duvarının Ötesinde (Over the Garden Wall) En İyi Animasyon Programı dalında Emmy ödülüne layık görüldü.


Koray Sarıdoğan
Editör

2010 yılından bu yana yayın yapan KalemKahveKlavye.com web sitesinin kurucu editörü. “Kadran Kadraj” adlı ilk romanı Mart 2015 tarihinde Esen Kitap etiketiyle yayımlandı.

Oyuncaklara olan ilgisini, severek yapılacak bir iş haline getirmek isteyerek 2009 yılında oyuncak haber ve inceleme dergisi “Toys” ekibine katılarak editörlük ve yazarlık yaptı. Nisan 2017'ye dek sektörel oyuncak dergisi haline gelen Toyder’de devam etti. Şimdilerde Oyuncaklar.TV projesinin editörlüğünü sürdürüyor.
**
Saridogan is the founding editor of the website and publication KalemKahveKlavye since 2010. He’s published his first novel Kadran Kadraj in March 2015 by Esen Kitap Publications.
Desiring to turn his enthusiasm for toys into an occupation, Koray joined the toy news and review magazine Toys as an editor and author in 2009. Until April 2017, Sarıdoğan was one of the editor of Toyder. Currently, he is the the editor of the project Oyuncaklar.TV
Benzer Yazılar
Bunlar da İlginizi Çekebilir
Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir