Clementoni My Robot Kit: Programlanabilir Robot


Puzzle ve bilim temalı kitlerden konuşan kitaplara kadar birçok kategoride eğitici ürünler sunan İtalyan Clementoni firmasının 2015 ürünlerinden biri de 8 yaş ve üzeri çocuklara programlanabilir bir robot yapma olanağı sunan My Robot ürünü.

cle1596

Oyuncaklar.TV Haftalık Katıl Kazan Yarışmasına Katılmak İçin Tıklayın

 

Değiştirilebilen parçalar sayesinde tasarımı da özelleştirilebilen bu robot, tamamlandığında 8.5x30x30 cm. boyutlarına ulaşıyor.

Montajı tamamlandığında bu ufak robot özel mıknatısı sayesinde ufak metal nesneleri taşıma, engelleri aşma, hatta bir kalemle basit çizimler gerçekleştirme gibi görevleri yapmak üzere programlanabilir hale geliyor. Üzerinde iki adet elektronik denetimli motor, gözlerinde LED ışıklar bulunan My Robot, 3 adet AA pille çalışıyor ve programlama için sırt kısmında birkaç mikro düğme taşıyor. Bu anahtarlarla robotun yapması istenen hareketler sırayla tanımlanıyor ve kaydediliyor.

cle15974

Tüm Oyuncak İncelemeleri İçin Tıklayın

Kutudan çıkan kullanım kılavuzu, kiti birleştirmeye yardımcı olmasının yanında elektronik ve bilimsel birçok terimi de kapsıyor ve çocukların robot bilimine ilgi duymalarını, bilimsel araştırma prensiplerini kavramalarını sağlıyor.

 


Tan Bodur
Yazar | Writer

İngiliz Dili ve Edebiyatı ve Reklamcılık eğitimi alan Tan Bodur, diplomatik, akademik, tıbbi ve edebi çevrelerde mütercim tercümanlık yaptı. Teknoloji ve oyuncağa olan hevesi nedeniyle halihazırda BT alanında birçok firma için yazarlık, editörlük, danışmanlık, inceleme ve tercüme yapmaktadır. Tan aynı zamanda kitap kapağı ve poster tasarlamakta, jingle bestelemekte ve bisiklete binmektedir. Kendisi profesyonel bir bilek ağrısı yakınıcısıdır.
**
Tan studied English Language&Literature and Advertising; worked as an instant translator for diplomatic, academic, medical and literary circles. He was obliged by his appetite for technology and toys to currently work as an author, consultant, reviewer, translator,editor for various IT companies and a freelance nerd. He’s also designing book covers and posters, composing jingles and riding his bicycle. Tan is a professional wrist pain sufferer.
Benzer Yazılar
Bunlar da İlginizi Çekebilir
Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir