Çocuk Güvenlik Saati: Abardeen KT01S


Mobil teknolojinin geliştirilmesinin faydaları saymakla bitmiyor. Pek çok alanda mobil izleme sistemlerinin faydalarını görenler arasında hiç kuşkusuz en önemli kesimlerden birisi de aileler. Gün içerisinde sürekli çocuklarını göz mesafesinde takip edemeyen, onları okula, kreşe emanet eden ya da bir şekilde herhangi bir süreyle uzağında olan aileler için mobil teknolojinin nimetini kullanan bir cihaz da, bu yazının konusu olan Abardeen KT01S isimli saat.

2015081822142033785

Oyuncaklar.TV Haftalık Katıl Kazan Yarışmasına Katılmak İçin Tıklayın

Çocuk Güvenlik Saati” ismiyle Morpheus Teknoloji isimli firma tarafından üretilen Abardeen KT01S kol saatleri, çocuğunuzun yanında değilken bile ondan kolayca haberdar olmanızı sağlıyor.

İlk bakışta sınırlandırıcı bir takip sistemi gibi gelse de aslında sağladığı emniyet sayesinde aksine daha özgürleştirici bir ürün olarak algılanabilir Abardeen KT01S.

Almanya’da özel laboratuvarlarda ve işin uzmanları tarafından geliştirilen, dolayısıyla çocuklara hiçbir sağlıksal zararı olmadığı, CE gibi uluslararası sertifikalar ile kanıtlanan Abardeen KT01S kol saati, GPS ve GSM ağlarını kullanarak konum takip işlemi yapıyor. İçerisinde yer alan SIM kartı dolayısıyla bu işlemleri bildiğimiz GSM hattı üzerinden gerçekleştiren Abardeen KT01S için, ebeveynler de kendi akıllı telefonlarına bir uygulama yüklemek durumunda.

p4

Türkiye’den Tüm Oyuncak Haberler İçin Tıklayın

Yine aynı uygulama ile cihaz üzerine yüklenecek üç farklı telefon numarası, çocukların kolayca arama yapabileceği şekilde hızlı arama modu ile kaydediliyor ve sadece bu üç numaranın aranmasına izin veriliyor. Aynı şekilde, çocuğunuzun cihazını arayabilecek en fazla 10 numara tanımlanabildiği için cep telefonundan çok daha güvenli bir ürün özelliği sergiliyor. Belirlenen güvenli alanın dışına çıkıldığında ya da saat koldan düştüğünde uyarı da veriliyor.

Şarjını tam doldurduğunuzda, kullanılan özelliğe göre 2 ya da 3 gün süresince kullanım sağlıyor.

çocuk güvenlik saati

Aynı ortamda iken yakın mesafe takibini Bluetooth ile yapan saatte, internet üzerinden sesli mesajlaşma, SOS acil durum özelliği ile tek tuşla konum gönderme ve adımsayar gibi özellikler de mevcut.

Android 2.2 ve üstü sürümler veya iOS ile uyumlu çalışan saatler sarı, mavi, pembe ve yeşil renklere sahip.


Işıl Yaran
Işıl Yaran, daha önce özel bir TV kanalında editörlük ve içerik seçiciliği gibi görevler almakla birlikte çeşitli derneklerde gönüllü olarak çalışmaya devam etmektedir. 2 yıl İngiltere'de yaşayan ve "babysitter"lık yapan Işıl Yaran, aynı zamanda bir erkek çocuk annesi.
Benzer Yazılar
Bunlar da İlginizi Çekebilir
Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir