Çocuklara Özel Yaratıcı Fotoğraf Makinesi Kidizoom Duo


Vtech, hem dünyada hem de Türkiye’de oldukça tanınan bir oyuncak markası. Küçük çocuklar için teknolojik ürünler ve oyuncaklar hazırlayan Vtech, benzeri eski ürünlerin yanına yeni bir model olarak eklediği Kidizoom Duo ile geçen yıl olduğu gibi bu yıl da en çok satan oyuncaklar arasında yer alacağa benziyor.

kidizoom4

Dünyadan Oyuncak Haberleri İçin Tıklayın

Kidizoom Duo, aslında bir fotoğraf makinesi. Çocukların kullanımına uygun olmakla birlikte onların sadece fotoğraf çekmelerini değil, çeşitli efektler eklemelerini sağlayarak yeteneklerini ve yaratıcılıklarını geliştirmelerini de sağlıyor.

Duo adından da anlaşılacağı üzere çift kamerası olan Kidizoom Duo’nun ön kamerası 1600×1200 px çözünürlüğe sahipken arka kamerada da 640×480 px’lik çözünürlük var.

kidizoom1

Video kaydı özelliğinin yanı sıra ses kayıt ve kaydedilen sesler için 5 farklı ses efekti özelliği de cihazın önemli özelliklerinden. Tabii hafızaya müzik atıp kulaklık ile dinlemek de mümkün.

3 ile 9 yaş arasına hitap eden, 256 MB’lık hafızası olup 32 GB’a kadar microSD desteği sunan Kidizoom Duo 4 AA pil ile çalışıyor ve USB ile şarj oluyor.

kidizoom

Tüm Oyuncak İncelemeleri İçin Tıklayın

Cihaz içerisinde mikro boyutta oyunlar da yüklü ve bu oyunlar hareket sensörleriyle oynanabiliyor.

kidizoom2

Mavi ve pembe renklerle piyasaya sürülen cihazın yurt dışı fiyatı ise 50 dolar civarında.


Koray Sarıdoğan
Editör

2010 yılından bu yana yayın yapan KalemKahveKlavye.com web sitesinin kurucu editörü. “Kadran Kadraj” adlı ilk romanı Mart 2015 tarihinde Esen Kitap etiketiyle yayımlandı.

Oyuncaklara olan ilgisini, severek yapılacak bir iş haline getirmek isteyerek 2009 yılında oyuncak haber ve inceleme dergisi “Toys” ekibine katılarak editörlük ve yazarlık yaptı. Nisan 2017'ye dek sektörel oyuncak dergisi haline gelen Toyder’de devam etti. Şimdilerde Oyuncaklar.TV projesinin editörlüğünü sürdürüyor.
**
Saridogan is the founding editor of the website and publication KalemKahveKlavye since 2010. He’s published his first novel Kadran Kadraj in March 2015 by Esen Kitap Publications.
Desiring to turn his enthusiasm for toys into an occupation, Koray joined the toy news and review magazine Toys as an editor and author in 2009. Until April 2017, Sarıdoğan was one of the editor of Toyder. Currently, he is the the editor of the project Oyuncaklar.TV
Benzer Yazılar
Bunlar da İlginizi Çekebilir
Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir