Çocuklara Travma Geçirtebilecek 14 Oyuncak


Oyuncaklar kelimesi her ne kadar sevimli ve eğlenceli bir dizi etkinliği çağrıştırsa da dünya çok büyük ve bir yerlerde çok ilginç, korkunç hatta iğrenç oyuncaklar tasarlayıp üreten oyuncak üreticileri de var.

Oyuncaklar.TV olarak dünyanın dört bir yanında karşılaşılmış ve gerçekten ne için üretildiği halen pek anlaşılamamış , çocuklara travma geçirtebilecek bir dizi oyuncağı derleyip, sevimli ve olağan oyuncakların kıymetini anlamanıza yardımcı olmak istedik.

Oyuncaklar.TV Haftalık Katıl Kazan Yarışmasına Katılmak İçin Tıklayın

Üzerindeki lekeleri sonradan oluşmuş olduğunu düşünmeyin, oyuncağın kendisinde mevcut olma ihtimali yüksek. Öyleyse bile, tasarımdaki ayarsızlığın karşısında herhalde bu, en küçük sorun olarak kalacaktır.

1

 

 

Muhtemelen gülüyor. En azından gülmesi amaçlanmış.Evet, pelüş oyuncaklar çocukların uyku ve oyun arkadaşı olmaları için üretilmektedir.

2

Eminönü ve Beyazıt çarşılarını gezenler bu maymunun benzerlerini yakından görmüş olabilirler. Çıldırmış bir şekilde, düğmesini kapatmadığınız sürece zillerini birbirine vurmaya devam ediyor.

3

Çocuğunuza “Leylekler Getirdi” masalını anlatmamaya karar verdiğinizde -bir ihtimal- almayı düşünebilirsiniz.

4

 

Yapıldığı tarihten bu yana çok badireler atlattığı belli olsa da ilk haliyle bile çok da matah bir oyuncak olmadığı aşikar. Kabus gördüren cinsten…

5

Hangi çocuk veya ailesi böyle bir şeye binmeyi ister ki?

6

 

Radyasyona maruz kalmış bir tasarım ya da ciddi bir psikolojik sorunun oyuncağa nakış nakış işlenmesi.

7

İşte hayatınız boyunca arayıp da bulamadığınız oyuncak şaheseri: Chucky’ye bile pabucunu ters giydiren zombi bebek!

8

 

Sevmediğiniz birine hakaret etmenin alternatif bir yolu:

9

 

Star Wars’taki Yoda bir köpek olsaydı ancak böyle bir şeye benzeyebilirdi; yani aslında bir şeye benzemezdi:

10

 

Katil balina suç üstü, üstelik yedek kılıçlarıyla birlikte:

11

 

Paranızı ve ruhunuzu aynı anda isteyen “Face Bank” modelleri:

12

 

Zombi bebek demişken çok da gerekli olan zombi Ewok ayılarını unutmamak gerek:

13

Tüm Oyuncak İncelemeleri İçin Tıklayın

Şimdinin çocukları bilmeyebilir; doksanların Spielberg harikası E.T. filmindeki uzaylı dostumuzun yaralara derman olan parmağı şimdi evinize geliyor! Üstelik pilini taktığınızda sihirli ışığını bile çıkarabiliyor.

14
14


Koray Sarıdoğan
Editör

2010 yılından bu yana yayın yapan KalemKahveKlavye.com web sitesinin kurucu editörü. “Kadran Kadraj” adlı ilk romanı Mart 2015 tarihinde Esen Kitap etiketiyle yayımlandı.

Oyuncaklara olan ilgisini, severek yapılacak bir iş haline getirmek isteyerek 2009 yılında oyuncak haber ve inceleme dergisi “Toys” ekibine katılarak editörlük ve yazarlık yaptı. Nisan 2017'ye dek sektörel oyuncak dergisi haline gelen Toyder’de devam etti. Şimdilerde Oyuncaklar.TV projesinin editörlüğünü sürdürüyor.
**
Saridogan is the founding editor of the website and publication KalemKahveKlavye since 2010. He’s published his first novel Kadran Kadraj in March 2015 by Esen Kitap Publications.
Desiring to turn his enthusiasm for toys into an occupation, Koray joined the toy news and review magazine Toys as an editor and author in 2009. Until April 2017, Sarıdoğan was one of the editor of Toyder. Currently, he is the the editor of the project Oyuncaklar.TV
Benzer Yazılar
Bunlar da İlginizi Çekebilir
Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir