Çocukların Çılgın Hayal Güçleri


IKEA, Eğitim İçin Pelüş Oyuncaklar Kampanyası kapsamında 2015’de çocuklar tarafından, çocuklara yardım amacı ile dizayn edilmiş Pelüş’ü sundu.

Dünya çapında Eğitim için Pelüş Çizme Kampanyası bünyesinde, çocuklara hayal güçlerini çılgınca kullanma görevi verildi. Yardım kampanyasına dahil olarak bu dizayn edilen Pelüşlerin satılmasından UNICEF ve Çocukları Kurtarın kuruluşlarına bağış yapılacak.

Binlerce katılımcıdan sadece on çocuk, kendi yarattıkları dizaynların üretilip satılacak olması gibi hayatta ancak bir kez yakalanabilecek bir şansa sahip oldular.

Kazananlardan sekiz yaşındaki ilkokul öğrencisi İngiliz Olivia Wildman’in çiziminden yaratılan “Stinky” isilmli Tüylü Kokarca satışa sunuldu. Stinky, kaplan, korkunç dinazor ve esrarengiz yaratıktan oluşan koleksiyona katıldı.

IKEA’nın İngiltere ve İrlanda Çocuk Bölümünü yöneten Carol McSeveney çocukların dünyadaki en önemli kişiler olduğunu söylemekte. Her çocuğun sağlıklı olma, dünyanın neresinde olursa olsun eğitim alma hakkına sahip olduğunu belirten McSeveney birlikte projeler üretmeye çok önem verdiklerini, son yaratılanlarla da çocukların hayal gücüyle sınırların nasıl aşıldığını anlattı. “Olivia’nın çizimini ilk gördüğümüzde aşık olduk. Stinky’i çizime sadık kalarak karakterini bozmadan yarattık”


Işıl Yaran
Işıl Yaran, daha önce özel bir TV kanalında editörlük ve içerik seçiciliği gibi görevler almakla birlikte çeşitli derneklerde gönüllü olarak çalışmaya devam etmektedir. 2 yıl İngiltere'de yaşayan ve "babysitter"lık yapan Işıl Yaran, aynı zamanda bir erkek çocuk annesi.
Benzer Yazılar
Bunlar da İlginizi Çekebilir
Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir