CPLG Türkiye Ofisi Faaliyetlerine Başladı


CPLG geçtiğimiz 2016’da Eylül ayında en yeni ofisinin Türkiye’de açtı. İstanbul’da bulunan CPLG Türkiye Ofisi lisans ve perakende konularında deneyimli bir profesyonel olan Begüm Işıklı tarafından yönetilecek. CPLG Türkiye Ticari Direktörü Begüm Işıklı yeni görevi ile ilgili olarak “CPLG ailesine katılmaktan büyük heyecan duyuyorum. Bu görevde Türkiye pazarındaki CPLG müşterilerine kaliteli çözümler sunmak ve bunları uygulamak üzere tüm bilgimi, deneyimimi ve becerilerimi kullanacağım.” dedi.

Lansmanını Nickelodeon, Teletubbies, Sonic Boom, Felix the Cat, Susam Sokağı ve Oddbods’u da içeren olağanüstü güçlü bir portföyle yapan CPLG Türkiye, yüzde yüz yerli bir içerik olan “Canım Kardeşim” çizgi filmi ve sinema filmlerinin de temsilciliğini üstlendiğini açıkladı. Canım Kardeşim, 2012’den bu yana TRT Çocuk’ta yayınlanmakta olan, 109 bölümü hali hazırda geliştirilmiş ve yüksek bir izlenme oranına sahip bir animasyondur. İlk sinema filmi “Canım Kardeşim Benim, Uzaylılar mi gelmiş?” adıyla 7 Ekim 2016 tarihinde vizyona girecek olan serinin ikinci filmi için 23 Nisan 2017 tarihi hedefleniyor. CPLG Türkiye Direktörü Begüm Işıklı “CLPG Türkiye olarak Canım Kardeşim markasının oyuncak, yayıncılık ve hazır giyim dahil tüm kategorileri kapsayan lisans programını derhal başlatmış bulunuyoruz” dedi.

CPLG Güney Avrupa Direktörü Maria Gurrieri “CLPG Türkiye’nin kuruluşu ve Canım Kardeşim’in haklarının alınması CPLG’nin yalnızca Güney Avrupa’da kilit bir oyuncu olarak konumunu güçlendirmekle kalmayıp; her bir ofisin global CPLG ağına kattığı yerel uzmanlığı da vurgulamaktadır” dedi.


Atıl Aydoğan
İçerik Yöneticisi | Head of Content

​Yıldız Teknik Üniversitesi Matematik Mühendisliği mezunu. Discovery l​i​sansl​ı​ ​keşif oyuncakları, Haynes motor ​model kitleri, Wild Science, 4D Master, Make2Play marka​larının temsilciliğini yapan ​bir oyuncak firmasının sahibi.
2012 ​Kasım'da t​üketiciye y​önelik ​"​Toys​"​ dergisini kurarak oyuncak yayıncılığı yapmaya başladı. Ağustos 2014'e kadar Toys dergisi, haberleri, incelemeleri, makaleleri, dünyadaki popüler ürünler ve yeni teknolojilerin yanı sıra çocuk güvenliği ve gelişimi ile Türkiye'nin önde gelen oyuncak dergilerinden biri oldu.
Eylül 2014 tarihinde "Toys", Oyuncakçılar Derneği (OYDER) tarafından satın alınarak sektörel içeriğe sahip, uluslararası fuarlara geniş yer veren ve daha fazla ilan sayfası olan "Toyder" isimli resmi dernek dergisi haline geldi.
Nisan 2017'ye dek OYDER'in resmi dergisi olan Toyder'i hazırlamakla ve yayın koordinatörlüğünü yapan Aydoğan, şimdilerde Oyuncaklar.TV'nin kurucusu ve yöneticisidir.

toyder'i buradan okuyabilirsiniz: http://issuu.com/toyder
toys'u buradan inceleyebilirsiniz: http://issuu.com/toysmagazin

**

​Aydogan was graduated from Yıldız Technical University, Department of Mathematical Engineering. He owns a toy company which holds agency of brands such as Wild Science, 4D Master, Make2Play and Discovery licensed exploration and Haynes engine kits.
In November 2012, he stepped into toy-related publishing by establishing Toys magazine. By August 2014, Toys has become one of Turkey's most trusted toy publications with news, reviews, articles on popular products, new technologies and child safety.
In September 2014, Toys was acquired by the Turkish Toy Association (OYDER) and transformed into Toyder, the official publication of the association as well as a sectoral magazine which largely covers international exhibitions and more advertisements.

Atil Aydogan was the publishing coordinator of Toyder until April 2017 and currently, he is founder&manager of Oyuncaklar.TV website.

Toys Magazin Archive: http://issuu.com/toysmagazin
Toyder Archive: http://issuu.com/toyder
Benzer Yazılar
Bunlar da İlginizi Çekebilir
Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir