Da Vinci Learning, Ocak’ta “Newton” Odaklanıyor


Her ay farklı konulara odaklanan Da Vinci Learning’in Ocak ayı odağında Newton yer alıyor. Ayrıca, aileler bu ay Newton konulu gerçekleştirilen yarışmaya http://www.davinci-learning.com/kazan adresinden katılarak çeşitli bilim maketleri ve birçok eğitim materyalleri kazanabilirler.

Yıldızlara ve aya bakmayı seven Newton, 17.yüzyılda ışık üzerinde deneyler yapmaya başlayarak beyaz ışığın diğer renklerin bir kombinasyonu tarafından oluşturulduğunu keşfetti. Çözülmesi imkansız problemleri çözmek için yeni matematik sistemleri icat etmek onun eğlence anlayışıydı. Newton, elmaların neden yere düştüğünü ve gezegenlerin hareketlerini tek bir teori ile açıkladı; Evrensel Yerçekimi Teorisi. Ve nesnelerin birbirlerine çekildiğini iddia ederek çalışmalarına devam etti.

1484298250_once_upon_time_discoverers_newton_2

Dudak Uçuklatan Buluşlar programında Newton’a göre ayın dünyaya nasıl bağlandığını, Spor Laboratuvarı programı ile voleybol ve kızak hokeyinin içerisindeki bilimi araştırarak, Newton’un hareket kanunlarının spora nasıl ışık tuttuğunu ve Işığın Limitleri programı ile teknolojiyi kullanarak x-ray ışınlarından mikrodalga ışınlarına, ultraviyole ışınlardan kızılötesi ışınlara kadar heyecan verici birçok Newton konusunu Da Vinci Learning’in “Newton” odaklı programlarında bu ay bulabilirsiniz.

 


Işıl Yaran
Işıl Yaran, daha önce özel bir TV kanalında editörlük ve içerik seçiciliği gibi görevler almakla birlikte çeşitli derneklerde gönüllü olarak çalışmaya devam etmektedir. 2 yıl İngiltere'de yaşayan ve "babysitter"lık yapan Işıl Yaran, aynı zamanda bir erkek çocuk annesi.
Benzer Yazılar
Bunlar da İlginizi Çekebilir
Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir