Da Vinci Learning’den Robotik Eğitim


Çocuklar için hazırlanan farklı eğitim seviyelerindeki belgesel ve eğlence programlarını “sorumlu televizyon izleyiciliği” ve “pasif televizyon izlemeye hayır!” misyonu ile sunan Da Vinci Learning’in herkesin katılabileceği Eğlenceli Çekiliş Kampanyası 3 Ekim’de başlıyor. 3 Ekim 2016 – 6 Ocak 2017 tarihleri arasında Da Vinci Learning websitesini ziyaret ederek sorulan eğlenceli soruya yanıt veren herkes, eğitim hediyesi bol bu çekilişte birçok Robotik ve Maker eğitimi, müze bileti ve eğitici oyuncaklar kazanacaklar.

1474539197_konstruktor_lego_education_45544_mindstorms_ev3_128221_2

 

Türkiye’den Oyuncak Haberleri İçin Tıklayın

5 – 14 yaş arası çocukların faydalanabilecekleri Da Vinci Learning eğlenceli çekiliş kampanyasında, 20 çocuk Jr. Robotics Bilim Okulu’nun Lego Robotik ve Maker Jr. Scratch ile Kodlama Eğitimi, 30 çocuk Da Vinci Learning Jr. Scientist Series Maket Oyuncakları, 50 çocuk içi sürprizler ile dolu Eğitim Çantaları ve 40 çocuk The Zone by Finansbank’da yer alan Harika Matematik Sergisi’ne giriş bileti kazanma şansını yakalayacaklar.

Eğelenirken öğrenecekler.

Eğelenirken öğrenecekler.

Jr. Robotics Bilim Okulu Lego Robotik Eğitimleri: The Zone by Finansbank’ta verilecek eğitimde 10 çocuk kendi robotlarını tasarlayacak, inşa edecek ve programlayarak harekete geçirecekler. Çocuklar, renk sensörü, ultrasonik sensör, dokunma sensörü ve jiroskop sensör ile özel tasarım parçalar, dişliler, çarklar, akslar, farklı boyutlarda tekerlekler ve bağlantı parçaları kullanarak gelişmiş robotlarını inşa edecekler.

 Jr. Robotics Bilim Okulu Jr. Scratch ile Kodlama Eğitimleri: Çocuklarımızın bilişsel ve algoritmik düşünme becerilerini geliştirmelerini, sadece tüketen değil aynı zamanda üreten bireyler olarak yetişmelerinin hedeflendiği bu eğitimi kazanan 10 çocuk kodlamanın mantığını öğrenecek.

 Jr. Scientist Series Maket Oyuncakları: Da Vinci Learning’in Jr. Scientist Series oyuncakları ile 30 çocuk, havanın gücü ve robotlar ile ilgili evde çeşitli deneyler yapabilecekleri yepyeni bir laboratuvara kavuşacaklar. İlgili deneylerde kullanılacak tüm malzemelerin içinden çıktığı bilim kiti ile çocuklar, kendi oyuncaklarını yaparken eğlenceli deneyler gerçekleştirerek belli başlı bilimsel konuların temel prensiplerini kavrayacaklar.

 


Işıl Yaran
Işıl Yaran, daha önce özel bir TV kanalında editörlük ve içerik seçiciliği gibi görevler almakla birlikte çeşitli derneklerde gönüllü olarak çalışmaya devam etmektedir. 2 yıl İngiltere'de yaşayan ve "babysitter"lık yapan Işıl Yaran, aynı zamanda bir erkek çocuk annesi.
Benzer Yazılar
Bunlar da İlginizi Çekebilir
Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir