Darth Vader ‘dan Doğuştan Kolu Olmayan Çocuğa Protez Kol Hediyesi


501st Legion’s Central Garrison, bir Star Wars fan kulübü. Ancak yalnızca Star Wars ile ilgili etkinlikler yapmıyor, hazırladıkları kulüp bütçesiyle birçok hayır işini de organiza ediyor. Iowa, Minnesota, Nebraska, Kuzey ve Güney Dakota’da konuşlanan kulüp, geçtiğimiz hafta gerçekleştirilen bir etkinlik ile doğuştan bir kolu olmayan Alvin Garcia Flores’e, 3d yazıcı teknolojisiyle üretilmiş bir protez kol hediye etti.

Screen shot 2016-01-24 at 14.41.54

Limbitless Solutions isimli kâr amacı gütmeyen Floridalı kuruluş, engelliler için geliştirilmiş kişisel biyonik çözümler hazırlayan bir oluşum olarak Central Garrison ile yapılan işbirliği sonucunda böyle anlamlı bir etkinliğe imza atmışlar.

Birçok çocukla birlikte yapılan etkinlikte, Darth Vader ve Stormtrooper’lar ile birlikte Alvin’e yeni protez kolunu hediye edildi.


Koray Sarıdoğan
Editör

2010 yılından bu yana yayın yapan KalemKahveKlavye.com web sitesinin kurucu editörü. “Kadran Kadraj” adlı ilk romanı Mart 2015 tarihinde Esen Kitap etiketiyle yayımlandı.

Oyuncaklara olan ilgisini, severek yapılacak bir iş haline getirmek isteyerek 2009 yılında oyuncak haber ve inceleme dergisi “Toys” ekibine katılarak editörlük ve yazarlık yaptı. Nisan 2017'ye dek sektörel oyuncak dergisi haline gelen Toyder’de devam etti. Şimdilerde Oyuncaklar.TV projesinin editörlüğünü sürdürüyor.
**
Saridogan is the founding editor of the website and publication KalemKahveKlavye since 2010. He’s published his first novel Kadran Kadraj in March 2015 by Esen Kitap Publications.
Desiring to turn his enthusiasm for toys into an occupation, Koray joined the toy news and review magazine Toys as an editor and author in 2009. Until April 2017, Sarıdoğan was one of the editor of Toyder. Currently, he is the the editor of the project Oyuncaklar.TV
Benzer Yazılar
Bunlar da İlginizi Çekebilir
Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir