Didem Özgüven Hello Kitty Projelerini Anlattı


30 Mayıs 2016’da Ortaköy Radison Blu Otelde Sanrio Günü İstanbul yapıldı. Bu sunumda Sunman Pazarlama Müdürü Didem Özgüven Hello Kitty ve şirketiyle ilgili bilgiler aktardı.

ON1_8709

Sunman Pazarlama Müdürü Didem Özgüven Sanrio Gününe katılarak Toyzz Shop mağazalarında yaptıkları Hello Kitty projeleri hakkında bilgi verdi.

Konuşmasına Sunman’ın kısa geçmişini anlatarak başlayan Özgüven “Türkiye’de ilk defa ilk markalı oyuncakları getiren şirketiz. 1996 yılında Walt Disney ile lisans dünyasına başladık ve şu an birçok Disney, Koca Ayı, Maşa, Çilek Kız gibi grupların lisans hakları elimizde bulunduruyoruz. 2000 yılında ise neden kendi mağazalarımızı açmıyoruz fikriyle parekende dünyasına yatırım yapmaya başladık ve oyuncak deneyimlerimizi parekendeye aktardık. Bugün Toyzz Shop olarak 158 mağazada ve 41 ildeyiz.” dedi.

Hello Kitty’nin Türkiye’deki ve kendi mağazalarındaki önemini vurgulayan Özgüven “Sunman, Hello Kitty  işbirliği çok eski bir işbirliği. 2008 yılından beri Hello Kitty lisansiyesiyiz. Hello Kitty pelüş ürünlerinin Türkiye’de ana lisansiyesiyiz. Ve diğer ürün gruplarında da ana oyuncak partneriyiz. Hello Kitty ile ilgili bir hayli ürün bulunduruyoruz mağazalarımızda. Bu prezentasyonu hazırlamak için saymaya çalıştık ürün gruplarını, 700ün üründe Hello Kitty lisans ürünü Toyzz Shop mağazalarımızda satılmakta.” diyerek bilgi verdi.

“Yurtdışında da Intek, Mondo, Household gibi dünyanın önemli firmalarından ürünler tedarik ediyoruz.” diyen Özgüven “Hello Kitty bizim en çok desteklediğimiz lisans gruplarımızdan, bunu sizler de farkediyorsunuzdur, mağazalara girdiğinizde hemen Hello Kitty pelüşlarını görebilirsiniz. Sosyal Medyada ciddi paylaşımlar yapıyoruz. Ana kampanyalarımızda da mutlaka Hello Kitty’i kullanıyoruz. Hello Kitty vitrinleri bizim vitrin çalışmaları içinde en çok geri dönüş aldığımız gruplardan biri. Bunu da şuradan anlıyoruz Hello Kitty vitrini yaptığımız zaman gerek müşteri hizmetlerine gerek sosyal medyada çok ciddi geri dönüş oluyor. İnsertlerimizde, mutlaka Hello Kitty’i yoğun bir şekilde kullanıyoruz.” şeklinde Sanrio ve Sunman’ın Hello Kitty ile geldikleri noktayı anlattı.

“Toyzz Shop olarak Garanti bankasıyla stratejik işbirliğimiz var. Garanti bankasının da yine Hello Kitty’e karşı özel bir ilgisi var bizden her zaman Hello Kitty ile ilgili ürünlerde indirim vermemizi Hello Kitty ile ilgili ürünlerde görsel hazırlamamızı istiyorlar. Biz de Hello Kitty’e bolca yer veriyoruz. Sizin de görebileceğiniz gibi Hürriyet, Posta, Sabah Haber Türk gibi ki şimdi bunlara Millyet ve Vatan gazeteleri de eklendi, Garanti Bankasının bizim için hafta sonu eklerinde verdiği ilanlarda Hello Kitty’i bolca kullanıyoruz. İki ayda bir 450bin kişiye Garanti Bankası vasıtasıyla sms gönderimi 700bin kişiye de mailing gönderimi yapıyoruz Hello Kitty için” diyerek gelişmeleri anlattı.

ON1_8680

Hello Kitty’nin doğumgünün gelmesine de değinen Özgüven “Şimdi pazarlama sunumlarında da dikkatimizi çekti özellikle Hello Kitty’nin doğumgünü 1 Kasım, biz de Kasım ayını düşünüyorduk. Zannediyorum o dönemde hep beraber Hello Kitty’nin doğumgününü kutluyor oluruz. Sizleri de birarada görmekten çok büyük keyif duyarız.  Yine gondol giydirmeleri yapıyor olacağız. Vitrinlerimizde kullanıyor olacağız. Sosyal medya paylaşımları ve kostüm karakter aktiviteleriyle bir road show yapmayı planlıyoruz. Biraz önce sunumda gördüğümüz Fenerbahçe konusuna da mutlaka road showda Sunman grup olarak dokunuyor olacağız.” diyerek konuşmasını bitirdi.


Işıl Yaran
Işıl Yaran, daha önce özel bir TV kanalında editörlük ve içerik seçiciliği gibi görevler almakla birlikte çeşitli derneklerde gönüllü olarak çalışmaya devam etmektedir. 2 yıl İngiltere'de yaşayan ve "babysitter"lık yapan Işıl Yaran, aynı zamanda bir erkek çocuk annesi.
Benzer Yazılar
Bunlar da İlginizi Çekebilir
Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir