Dijital Çağın Çocukları KidzMondo’da


Trump Alışveriş Merkezi’nde yer alan, mimarisiyle gerçek dünyanın küçültülmüş hali olan çocukların şehri KidzMondo’ya artık Bilişim Teknolojileri Eğitimi de dahil oldu. Bilişim Garaj Akademisi işbirliği ile Ekim ayı itibarıyla hayata geçirilen KidzMondo TeknoPark’ta 5-12 yaş arası çocuklar, yaş gruplarına göre, farklı teknolojik eğitimlere katılacak. MEB onaylı eğitimlerde çocuklar hem bilgisayar teknolojisi & terminolojisi, donanım-yazılım bilgilerini öğrenecek hem de kodlama ve tasarım becerisi kazanacak. Yarının mesleklerine bugünden hazırlanacak, geleceğe özgüvenle bakacak.

Türkiye’den Oyuncak Haberleri İçin Tıklayın

Çocuklar, öğrendikleri bilişim yöntemleri sayesinde düşündükleri icatları tasarlayıp kendileri üretecek. Gündelik hayatta karşılaşacakları problemleri hızlıca çözme yetkinliği kazanacak. Hiç akla gelmemiş, beklenmeyen çözüm yolları üreterek insan hayatına olumlu ve değer katan yenilikler ortaya koyacak. ‘Girişimci’ kişiliklerini keşfederek daha sağlıklı, kendine saygısı ve özgüveni yüksek, sorunları nasıl çözebileceğini bilen bireyler olarak yetişecek. Çocuklar, her an erişebilecekleri kendilerine ait eğitim platformu sayesinde anında tasarlayıp üzerinde çalışabilecek ve hatta üretebilecek. Örneğin özel bir kapak açacağına ihtiyaçları varsa bunu kendi istedikleri şekilde tasarlayıp geliştirecek ve üretecek. Arkadaşlarına, ailelerine kendi tasarladıkları doğum günü hediyelerini verebilecek.

Eğitimlerde çocuklara özel laptop sağlanacak. Ayrıca eğitimlere katılan tüm çocuklara 1 yıllık www.bilisimgarajakademisi.com üyeliği hediye edilecek.

KidzMondo TeknoPark MEB Onaylı Eğitim Programı:

5 – 6 yaş grubu için:

Kodlama ve Algoritmik Düşünme: Eğitim sonunda çocuklar bilgisayar programı üretebiliyor

3D Tasarım: Eğitim sonunda çocuklar gündelik hayatlarında kullanabilecekleri herhangi bir nesnenin baskısını alıp kullanabiliyorlar)

Robot Tasarım: Eğitim sonunda çocuklar çalışan bir elektronik sistem geliştirebiliyor.

Kodlama: Eğitim sonunda çocuklar bir bilgisayar programı tasarlamanın yanı sıra birbirinden farklı bağımsız oyunlar geliştirebiliyor.

Mobil Kodlama: Eğitim sonunda çocuklar tabletler ve akıllı cep telefonları için uygulamalar tasarlayıp kullanıma sunabiliyor. 

3D Tasarım: Eğitim sonunda çocuklar ihtiyaçları olan nesnenin somut bir şekilde baskısını alıp kullanabiliyorlar, hatta kendi sanat eserlerini tasarlayıp üretebiliyorlar.

Robot Tasarım: Eğitimi sonunda çocuklar elektronik devre tasarlayarak akıllı cihaz üretimine adım atıyorlar. 

7 – 9 yaş ve 10 – 12 Yaş Grupları

Seviye programlarına göre eğitimler devam edecek

KidzMondo TeknoPark’ta verilecek eğitimlerinin tümü 3 farklı seviyede devam edecek. Başlangıç seviyesinde eğitimlere katılan çocuklar isterlerse orta seviye ve ileri seviye paketlerine de devam ederek kendilerini sürekli olarak geliştirebilecek ve belki de geleceğin yeni tasarım dehalarından biri olabilecek.

1479115158_km_yaz__l__m_1


Işıl Yaran
Işıl Yaran, daha önce özel bir TV kanalında editörlük ve içerik seçiciliği gibi görevler almakla birlikte çeşitli derneklerde gönüllü olarak çalışmaya devam etmektedir. 2 yıl İngiltere'de yaşayan ve "babysitter"lık yapan Işıl Yaran, aynı zamanda bir erkek çocuk annesi.
Benzer Yazılar
Bunlar da İlginizi Çekebilir
Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir