Disney “Güç Uyanıyor” Oyuncaklarında İkinci Dalgayı Başlattı


Son yılların en büyük sinema olaylarından Star Wars: The Force Awakens (Güç Uyanıyor) , sinemada olduğu kadar lisanslı ürünler alanında, Türkiye’yi de kapsayan bir çılgınlık dalgası yarattı.

Dünyadan Oyuncak Haberleri İçin Tıklayın

Star Wars oyuncakları için de geçerli olan bu durum, teknolojiyle birleşen Star Wars oyuncakları ile daha da pekişip güçlendi. Biz de Oyuncaklar.TV olarak filmden bile önce piyasaya sürülen Star Wars oyuncaklarına oldukça geniş bir yer vermiştik.

Tüm Star Wars Force Awakens Oyuncakları

Star Wars’ın yapımcı firması Disney, filmin gösterime girmesinden haftalar sonra şimdi Star Wars oyuncakları için ikinci dalgayı başlattı. Nerf’ten Star Wars temalı su tabancası, yeni Star Wars figürleri, yeni Lego Star Wars figür ve gemilerinin göze çarptığı bu seride, ilk seride çok az yer verilen kadın kahraman Rey için sosyal  medyada başlatılan #WhereIsRey kampanyasının da dikkate alındığı gözüküyor.

0starwarsdalga6 0starwarsdalga5 0starwarsdalga4 0starwarsdalga3 0starwarsdalga1 0starwarsdalga


Koray Sarıdoğan
Editör

2010 yılından bu yana yayın yapan KalemKahveKlavye.com web sitesinin kurucu editörü. “Kadran Kadraj” adlı ilk romanı Mart 2015 tarihinde Esen Kitap etiketiyle yayımlandı.

Oyuncaklara olan ilgisini, severek yapılacak bir iş haline getirmek isteyerek 2009 yılında oyuncak haber ve inceleme dergisi “Toys” ekibine katılarak editörlük ve yazarlık yaptı. Nisan 2017'ye dek sektörel oyuncak dergisi haline gelen Toyder’de devam etti. Şimdilerde Oyuncaklar.TV projesinin editörlüğünü sürdürüyor.
**
Saridogan is the founding editor of the website and publication KalemKahveKlavye since 2010. He’s published his first novel Kadran Kadraj in March 2015 by Esen Kitap Publications.
Desiring to turn his enthusiasm for toys into an occupation, Koray joined the toy news and review magazine Toys as an editor and author in 2009. Until April 2017, Sarıdoğan was one of the editor of Toyder. Currently, he is the the editor of the project Oyuncaklar.TV
Benzer Yazılar
Bunlar da İlginizi Çekebilir
Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir