Disney Playmation: Giyilebilir Oyuncak Teknolojisi


Çocukların hayal güçlerini ateşleyecek, oyuncak ve giyilebilir elektroniklerden oluşan Playmation ile Disney, Hasbro işbirliği ile bilim-kurgu aksiyon oyuncaklarına güçlü markaları Avengers (Marvel), StarWars (Lucas Film) ve Frozen ile göz kırpıyor. Playmation setleri ile Disney Tüketici Ürünleri, çocuklara -ekrana bakmak zorunda kalmadan- dijital oyuncaklar kullanarak fiziksel oyun deneyimi yaşatmayı amaçlamış.

Giyilebilir elektronikler, ayarlanabilen kayışlar kullanılarak tasarlandıkları için yetişkinler tarafından da kullanılabilir.

Giyilebilir elektronikler, ayarlanabilen kayışlar kullanılarak tasarlandıkları için yetişkinler tarafından da kullanılabilir.

Aileleri çocuklarının fiziksel aktivitelerde görmekten fazlasıyla mutlu edecek olan bu ürün ailesinden Avengers setinin perakendecilere ve Disney online mağazasına bu sonbaharda ulaşması bekleniyor, diğer setler de kısa süre içinde çıkacak. Kitlerin piyasaya sunulması ile eşzamanlı olarak çıkacak olan AvengersNet uygulaması ise yeni görevler, mekanlar ve karakterlere erişim imkanı sunacak.

Playmation ailesinin ilk üyesi olan Avengers başlangıç paketi birbirleriyle etkileşim kurabilen 5 parçadan oluşuyor: Repulsor (Iron Man’in ARC reaktöründen güç alan avuç içi silahı), bu cihazın sinyallerini ve hareketleri algılayan iki adet güç aktivatörü, ayrıca biri süper kahraman (Captain America), diğeri süper kötü (Iron Skull) olan iki aksiyon figürü.  Repulsor cihazını bileğinize bağlayıp figürleri aktivatörlerin üzerine yerleştirdiğinizde J.A.R.V.I.S (Stark’ın dijital uşağı) konuşmaya başlıyor ve size silahınızı nasıl kontrol edeceğinizi kısaca anlattıktan sonra görevinizi açıklıyor (kısacası avuç içi boyutlarda figürlere karşı gerçek boyutlarda silahlarla savaşıyorsunuz).

Playmation Avengers Starter Pack,  iki figürle geliyor: Captain America ve Iron Skull

Playmation Avengers Starter Pack, iki figürle geliyor: Captain America ve Iron Skull

Giyilebilir elektronikler 6-12 yaş arası çocuklar için tasarlanmış olsa da ayarlanabilir kayışları sayesinde büyükler tarafından da kullanılabiliyor.

Tüm Oyuncak İncelemeleri İçin Tıklayın

 

Kitlerdeki oyuncakların tamamı (ve daha sonra satın alabileceğiniz diğerleri), giyilebilir silahlarla Bluetooth üzerinden kablosuz olarak iletişim kuruyor. Repulsor, üzerindeki düğmelere basarak farklı silahları devreye soktuğunuzda titreşim ve ses efektleri ile oyuna heyecan katıyor. Ayrıca arkadaşınızda da bu oyuncaktan bir tane varsa bu cihazları kitlerden bağımsız olarak kullanılabilir.

Hulk’ın yumrukları bilinen en etkili silahlardan biri. Bu cihaz ayrıca satılıyor.

Hulk’ın yumrukları bilinen en etkili silahlardan biri. Bu cihaz ayrıca satılıyor.

 

Kitleri birbiriyle karıştırıp oynamak iyi bir fikir olmayabilir.

Kitleri birbiriyle karıştırıp oynamak iyi bir fikir olmayabilir.

 

Bu durumda oyun teke tek mücadeleye dönüşebiliyor; İsterseniz Repulsor’dan farklı güçlere sahip olan Hulk silahını da satın alabilirsiniz. Halihazırda sistem yalnızca iki adet giyilebilir cihazın aynı anda kullanılmasına izin veriyor ancak şirket büyük ihtimalle bu soruna çözüm bularak daha fazla kahramanın aynı anda oynamasına olanak tanıyacak. Eğer bu gerçekleşirse ve ortalık kahramanlarla dolup taşarsa bir yerde çizgiyi çekmek gerekecek; aksi takdirde “Hulk Elsa’yı ezecek!”

 

 


Tan Bodur
Yazar | Writer

İngiliz Dili ve Edebiyatı ve Reklamcılık eğitimi alan Tan Bodur, diplomatik, akademik, tıbbi ve edebi çevrelerde mütercim tercümanlık yaptı. Teknoloji ve oyuncağa olan hevesi nedeniyle halihazırda BT alanında birçok firma için yazarlık, editörlük, danışmanlık, inceleme ve tercüme yapmaktadır. Tan aynı zamanda kitap kapağı ve poster tasarlamakta, jingle bestelemekte ve bisiklete binmektedir. Kendisi profesyonel bir bilek ağrısı yakınıcısıdır.
**
Tan studied English Language&Literature and Advertising; worked as an instant translator for diplomatic, academic, medical and literary circles. He was obliged by his appetite for technology and toys to currently work as an author, consultant, reviewer, translator,editor for various IT companies and a freelance nerd. He’s also designing book covers and posters, composing jingles and riding his bicycle. Tan is a professional wrist pain sufferer.
Benzer Yazılar
Bunlar da İlginizi Çekebilir
Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir