Disney’den Yeni “Descendants” Hamlesi


Walt Disney şirketinin, Cinderella veya Snow White (Kar Kraliçesi) gibi peri masallarının filmlerinden ve lisans ürünlerinden oldukça yüksek tutarlarda para kazanmasının geçmişi epey uzundur. Bu kahramanların dünya çapında epey ilgi görmesinin sebebi, büyük oranda iyi kahramanlar olmalarıdır. Ancak Disney, şimdi yeni bir hamle yapıyor ve sevimli kötü karakterler ile düşmanlar için de harekete geçiyor.

yzrrwihfebi3tg6ewfml

Oyuncaklar.TV Haftalık Katıl Kazan Yarışmasına Katılmak İçin Tıklayın

Disney’in televizyondaki en yeni televizyon müzikali olan Descendants, 31 Temmuz tarihi itibariyle resmi olarak gösterildi. Birçoklarının 101 Dalmaçyalı’dan tanıyacağı kötü karakter Cruella de Vil de bu film içerisinde seyircinin karşısına çıkıyor. Üstelik bu filmin kahramanları da Cruella’nın çocukları olacak; yani aslında Disney, neredeyse ilk kez kötü bir kahramana ve çocuklarına eğilen bir proje hazırlıyor.

Kaliforniya merkezli şirketin pek çok projesi gibi, oyuncaklar, bebekler, Cadılar Bayramı kostümleri ve film müzikleri albümü de filmin televizyonda gösterimine başlanmasının hemen ardından raflarda yerini alacak.

Descendants ile birlikte, dünyanın en büyük yapım şirketlerinden biri olan Disney, zaten tanınan bir kahraman ile ailesinin ve onlarla birlikte bir dizi kahramanın daha yer aldığı yeni bir evren yaratmış olacak.

Son derece berbat bir şekilde aileleri ile “Kayıp Adası” adı verilen bir adada sürgünde olan Mal, Evie, Carlos ve Jay isimli kahramanlar, “Güzel ve Çirkin”den tanıdığımız Belle ve Beast’in oğlu olan Prens Ben tarafından, Cinderella, Uyuyan Güzel, Mulan ve İyilik Perisi gibi eski kahramanların onlu yaşlardaki çocukları ile birlikte okula başlamak üzere davet ediliyor ve filmin de böyle başlıyor. Film, iki saate yakın sürüyor.

2

Tüm Karakter Yazıları İçin Tıklayın

Aslında bu tür bir lisans ve proje çalışması, tek başına yürütülen bir durum değil. Descendants için hazırlanan bu fikir, Disney tarafından müşterilerinin küresel beklentileri düşünülerek hazırlandı ve bu filmden ibaret de sayılmaz. Filmin yayıncılık kolundaki ürünü olan “The Isle of Lost: A Descendants Novel” isimli çocuk romanı, geçtiğimiz Mayıs ayında yayımlanmıştı. Disney Channel’daki “High School Musical” üçlemesinin yönetmeni Kenny Ortega imzasının yer aldığı filmin dünya televizyonlardaki gösterimi devam ederken DVD’si de yıl sonunda çıkmış olacak.

Licensing Letter kaynağına göre peri masalları ve prensesler, Disney’e ve Hasbro gibi lisans ortağı şirketlere 2.89 milyar dolar civarında yıllık kâr getiriyor.


Atıl Aydoğan
İçerik Yöneticisi | Head of Content

​Yıldız Teknik Üniversitesi Matematik Mühendisliği mezunu. Discovery l​i​sansl​ı​ ​keşif oyuncakları, Haynes motor ​model kitleri, Wild Science, 4D Master, Make2Play marka​larının temsilciliğini yapan ​bir oyuncak firmasının sahibi.
2012 ​Kasım'da t​üketiciye y​önelik ​"​Toys​"​ dergisini kurarak oyuncak yayıncılığı yapmaya başladı. Ağustos 2014'e kadar Toys dergisi, haberleri, incelemeleri, makaleleri, dünyadaki popüler ürünler ve yeni teknolojilerin yanı sıra çocuk güvenliği ve gelişimi ile Türkiye'nin önde gelen oyuncak dergilerinden biri oldu.
Eylül 2014 tarihinde "Toys", Oyuncakçılar Derneği (OYDER) tarafından satın alınarak sektörel içeriğe sahip, uluslararası fuarlara geniş yer veren ve daha fazla ilan sayfası olan "Toyder" isimli resmi dernek dergisi haline geldi.
Nisan 2017'ye dek OYDER'in resmi dergisi olan Toyder'i hazırlamakla ve yayın koordinatörlüğünü yapan Aydoğan, şimdilerde Oyuncaklar.TV'nin kurucusu ve yöneticisidir.

toyder'i buradan okuyabilirsiniz: http://issuu.com/toyder
toys'u buradan inceleyebilirsiniz: http://issuu.com/toysmagazin

**

​Aydogan was graduated from Yıldız Technical University, Department of Mathematical Engineering. He owns a toy company which holds agency of brands such as Wild Science, 4D Master, Make2Play and Discovery licensed exploration and Haynes engine kits.
In November 2012, he stepped into toy-related publishing by establishing Toys magazine. By August 2014, Toys has become one of Turkey's most trusted toy publications with news, reviews, articles on popular products, new technologies and child safety.
In September 2014, Toys was acquired by the Turkish Toy Association (OYDER) and transformed into Toyder, the official publication of the association as well as a sectoral magazine which largely covers international exhibitions and more advertisements.

Atil Aydogan was the publishing coordinator of Toyder until April 2017 and currently, he is founder&manager of Oyuncaklar.TV website.

Toys Magazin Archive: http://issuu.com/toysmagazin
Toyder Archive: http://issuu.com/toyder
Benzer Yazılar
Bunlar da İlginizi Çekebilir
Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir