DohVinci: Play-Doh ile tarzını yarat!


Hasbro’nun Play-Doh ürününden doğan yeni seri bu kez daha büyük çocukları hedefliyor ve kendi sanat eserlerini yaratma olanağı tanıyor. DohVinci kutuları ile dünyanıza kişisel tarzınızı katmanın birçok yolu var.

 

Projenizi dönen motorlu tezgaha yerleştirin ve tasarlamaya başlayın.

Projenizi dönen motorlu tezgaha yerleştirin ve tasarlamaya başlayın.

 

DohVinci, Play-Doh oyun hamuruna çok benzese de, bu kez bileşim daha yumuşak ve daha pürüzsüz. Şirket ayrıca “styler” adını verdiği, renkli “Deco Pop” hamur tüplerini hemen her türlü yüzeye sıkmayayarayan (silikon tabancasına ya da krema pompasını andıran) bir dekor kalemi de eklemiş. Saatlerce süren bu eğlencenin sonunda ödül olarak tamamen size ait bir sanat projesi meydana çıkıyor.

Oyuncaklar.TV Haftalık Katıl Kazan Yarışmasına Katılmak İçin Tıklayın

Dekor kalemi için birçok farklı uç mevcut.

Dekor kalemi için birçok farklı uç mevcut.

 

DohVinci’de amaç, setlerle gelen yüzeyler ya da diğer eşyalar üzerinde gösterilmiş çizgileri, renklerine uygun Deco Pop tüplerini kullanarak dekor kalemi ile takip ederek konturlar çizmek. Renkli konturlar yapıştıkları her yüzeye canlı ve eğlenceli bir görünüm kazandırıyorlar. Ayrıca DohVinci kitleri ile desınırlı değilsiniz. Renklendirmek ya da kişiselleştirmek istediğiniz hemen her yüzeyde  kullanabilirsiniz. Deco Pop tüpleri birçok renkte mevcut ancak özel bir renk ararsanız renk karıştırıcı aracını da satın alabilirsiniz. DohVinci hamuru zamanla sertleşmesine ragmen sağlamlığı, çizilen çizginin kalınlığına ve ortamdaki neme bağlı olarak değiştiği için (özellikle tasarımınızı değiştirmek istemiyorsanız) işiniz bittiğinde eserlere pek dokunmamanızı öneriyoruz.

 

Çizgileri takip ederek ve renkleri eşleştirerek yüzeyler üzerinde konturlar oluşturun.

Çizgileri takip ederek ve renkleri eşleştirerek yüzeyler üzerinde konturlar oluşturun.

Tüm Oyuncak İncelemeleri İçin Tıklayın

DohVinci serisinde birçok ürün var. Bunlar arasında Anywhere Art Studio Easel & Storage Case Set, Spotlight Spin Studio, Style & Store Vanity Design Kit, Faux Flower Vase Kit, Flower Tower Picture Frame Kit, Door Decor Design Kit, Peace Project Design Kit, Halloween Kit, Style Your Season Ornament Kit, Memory Masterpiece Ribbon Board Kit, Custom Clock Design Kit gibi kitler mevcut. Bunlara ek olarak renk tüpleri ve dekor kalemi için farklı şekillerde uçlar da ayrıca satılıyor.

 

DohVinci, yapışabildiği her yüzeyde kullanılabilir.

DohVinci, yapışabildiği her yüzeyde kullanılabilir.

 

dv4

 

Kitlerden tasarımları tamamlamak için gerekli herşey çıkıyor. Örneğin Spotlight Spin Studio setini satın aldığınızda kutudan pillerle aydınlatılabilen bir çalışma bölümü, dönen bir tezgah, 5 farklı proje, karton destekler, dekor kalemi ve 6 adet Deco Pop tüpü çıkıyor. Başlamak için öncelikle dekor kalemine bir Deco Pop tüpü takmanız, dönen motorlu tezgaha da çalışacağınız projeyi yerleştirmeniz yeterli. Tasarımınız sırasında projenizi sabit beyaz ışıkla aydınlatabilirsiniz. Dekor kalemi ile kalın üç boyutlu çizgiler çizerek hayalinizdeki herşeyi yapabilirsiniz. Serbest stilde çalışmak isterseniz tezgahı elinizle de döndürebilirsiniz. Tasarımınızı paylaşmak istediğinizde 4 farklı renkte ışık efekti ile eserinizi görsel bir şölene dönüştürebilirsiniz! 2 adet vazo, 3 düz zemin, dekor kalemi, 6 Deco Pop (iki adet karıştırılabilir renk dahil) tüpü ile bu süper stüdyo, sanat ve elişine ayırdığınız zamanı başdöndürücü bir deneyime dönüştürecek herşeyi bir arada sunuyor!

 

dv5

Deco Pop tüpleri birçok renkte mevcut ancak özel bir renk ararsanız renk karıştırıcı aracını da satın alabilirsiniz.

Deco Pop tüpleri birçok renkte mevcut ancak özel bir renk ararsanız renk karıştırıcı aracını da satın alabilirsiniz.


Tan Bodur
Yazar | Writer

İngiliz Dili ve Edebiyatı ve Reklamcılık eğitimi alan Tan Bodur, diplomatik, akademik, tıbbi ve edebi çevrelerde mütercim tercümanlık yaptı. Teknoloji ve oyuncağa olan hevesi nedeniyle halihazırda BT alanında birçok firma için yazarlık, editörlük, danışmanlık, inceleme ve tercüme yapmaktadır. Tan aynı zamanda kitap kapağı ve poster tasarlamakta, jingle bestelemekte ve bisiklete binmektedir. Kendisi profesyonel bir bilek ağrısı yakınıcısıdır.
**
Tan studied English Language&Literature and Advertising; worked as an instant translator for diplomatic, academic, medical and literary circles. He was obliged by his appetite for technology and toys to currently work as an author, consultant, reviewer, translator,editor for various IT companies and a freelance nerd. He’s also designing book covers and posters, composing jingles and riding his bicycle. Tan is a professional wrist pain sufferer.
Benzer Yazılar
Bunlar da İlginizi Çekebilir
Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir