Dreamworks Türkiye’de Ofis Açtı


En iyi animasyon filmleri denildiğinde akla gelen ilk birkaç film arasında yer alabilecek olan “Shrek, Madagaskar, Ejderhanı Nasıl Eğitirsin?” gibi filmlerin yapımcı şirketi Dreamworks, vaktiyle büyük yönetmen Steven Spielberg, Jeffrey Katzenberg ve David Geffen tarafından, 30 milyon Dolar gibi bir sermayeyle kurulmuştu.

Türkiye oyuncak ve lisans pazarı içerisinde 400 milyon Euro gibi bir hacme ulaşan Dreamworks, tüm bu pazarı daha fazla uzaktan yönetmemek için Türkiye’de bir ofis açma kararı aldı.

Tüm Sektör Haberleri İçin Tıklayın

Yerli film yapım şirketlerinden Fida Film ile işbirliğine giren Dreamworks firmasının Türkiye temsilcisi de Fida Film oldu.

En Popüler Karakter Oyuncakları İçin Tıklayın

Dreamworks Türkiye Ülke Müdürlüğünü Özlem Civelek’in üstlendiği firma, 2016 yılı sonuna kadar lisanslı ürün pazar payının yüzde 25’e ulaşmasını hedefliyor.

 


Atıl Aydoğan
İçerik Yöneticisi | Head of Content

​Yıldız Teknik Üniversitesi Matematik Mühendisliği mezunu. Discovery l​i​sansl​ı​ ​keşif oyuncakları, Haynes motor ​model kitleri, Wild Science, 4D Master, Make2Play marka​larının temsilciliğini yapan ​bir oyuncak firmasının sahibi.
2012 ​Kasım'da t​üketiciye y​önelik ​"​Toys​"​ dergisini kurarak oyuncak yayıncılığı yapmaya başladı. Ağustos 2014'e kadar Toys dergisi, haberleri, incelemeleri, makaleleri, dünyadaki popüler ürünler ve yeni teknolojilerin yanı sıra çocuk güvenliği ve gelişimi ile Türkiye'nin önde gelen oyuncak dergilerinden biri oldu.
Eylül 2014 tarihinde "Toys", Oyuncakçılar Derneği (OYDER) tarafından satın alınarak sektörel içeriğe sahip, uluslararası fuarlara geniş yer veren ve daha fazla ilan sayfası olan "Toyder" isimli resmi dernek dergisi haline geldi.
Nisan 2017'ye dek OYDER'in resmi dergisi olan Toyder'i hazırlamakla ve yayın koordinatörlüğünü yapan Aydoğan, şimdilerde Oyuncaklar.TV'nin kurucusu ve yöneticisidir.

toyder'i buradan okuyabilirsiniz: http://issuu.com/toyder
toys'u buradan inceleyebilirsiniz: http://issuu.com/toysmagazin

**

​Aydogan was graduated from Yıldız Technical University, Department of Mathematical Engineering. He owns a toy company which holds agency of brands such as Wild Science, 4D Master, Make2Play and Discovery licensed exploration and Haynes engine kits.
In November 2012, he stepped into toy-related publishing by establishing Toys magazine. By August 2014, Toys has become one of Turkey's most trusted toy publications with news, reviews, articles on popular products, new technologies and child safety.
In September 2014, Toys was acquired by the Turkish Toy Association (OYDER) and transformed into Toyder, the official publication of the association as well as a sectoral magazine which largely covers international exhibitions and more advertisements.

Atil Aydogan was the publishing coordinator of Toyder until April 2017 and currently, he is founder&manager of Oyuncaklar.TV website.

Toys Magazin Archive: http://issuu.com/toysmagazin
Toyder Archive: http://issuu.com/toyder
Benzer Yazılar
Bunlar da İlginizi Çekebilir
Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir