Dünyanın İlk Engelli Oyuncak Bebekleri Raflardaki Yerini Aldı


Engelli çocuklar uzun süredir oyuncaklarının aynada gördükleri insana daha çok benzemesi için oyuncaklarını kendileri değiştirmek durumundaydılar.

ToyLikeMe (Bana benzeyen oyuncak) etiketini kullanan Facebook kampanyası, oyuncak endüstrisine göz ardı ettikleri kişileri göstermek isteyen ebeveynler tarafından oluşturuldu.

Binlerce fotoğraf ve tweet’le yapılan lobi çalışmaları sonuç verdi ve 3 boyutlu oyuncaklar üzerine uzmanlaşmış Makies isimli oyuncak firması dünyanın ilk engelli oyuncak bebeklerini üretti.

Dünyadan Oyuncak Haberleri İçin Tıklayın

Şimdiye kadar engelli 3 oyuncak bebek üretildi: Yüzünde doğuş lekesi olan, işitme cihazı kullanan ve baston kullanan.

Dünyanın çeşitli yerlerindeki birçok ebeveyn ve çocuk bu oyuncakları nereden edinebileceklerini ve kendi istedikleri tasarımı yapıp yapamayacaklarını sormaya başladılar.

Çocuklar kendilerini bu oyuncaklara daha yakın hissedecek.

Çocuklar kendilerini bu oyuncaklara daha yakın hissedecek.

MakieLab yöneticisi Jen Bolton, the Daily Dot‘a konu hakkında şunları söyledi: “Çocuklar ve ebeveynler mymakie.com adresi üzerinden kendi oyuncak bebeklerini tasarlayıp sipariş edebilirler. Her oyuncak bebek kişiye özel olduğu için özel talepler alıyoruz. Bunu gerçekleştirebiliyor olmaktan çok memnunuz. ‘Bana Benzeyen Oyuncak’ projesi bize harika bir zamanda harika bir fırsat sundu, dolayısıyla daha önceden yaptığımız işleri beklemeye aldık ve bu işe balıklama atladık”

1362215985819504219496866211618949528807njpgoh02b903bea277f6c1b10dc8001058b14coe561c9884-728x728

Firmanın ürün yelpazesi siparişleri çeşitlendiren müşteriler sayesinde genişlemeye devam ediyor.


Işıl Yaran
Işıl Yaran, daha önce özel bir TV kanalında editörlük ve içerik seçiciliği gibi görevler almakla birlikte çeşitli derneklerde gönüllü olarak çalışmaya devam etmektedir. 2 yıl İngiltere'de yaşayan ve "babysitter"lık yapan Işıl Yaran, aynı zamanda bir erkek çocuk annesi.
Benzer Yazılar
Bunlar da İlginizi Çekebilir
Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir