En Küçük Drone Modeli The Axis’ten Geldi


Drone modelleri ile bilinen hatırı sayılı markalardan Axis, satın alınabilecek en küçük drone modelini üretti.

0drone4

Uzaktan kumandalı quadcopter modelleri arasında 3x3x2 cm genişliği ile en küçük üretim olan Aerius isimli bu drone içerisinde canlı olarak kayıt yapan 420p çözünürlüğünde bir WiFi kamera yer alıyor. Boyutuna göre oldukça önemli bir performans sunan bu kameralı drone, 2.4 GHz’lık 4 kanallı uzaktan kumandası ile 300 metreye kadar çekim yapma şansı da sunuyor.

0drone5

Her 15 dakikalık şarj ile 5 ila 7 dakika arasında uçuş sunan drone için USB ile şarj etmek yeterli. 4 farklı renk tercihi ile gelen cihaz, dört farklı yöne dönüş ve manevra yeteneğine de sahip. 2 hız seçenekli ön programlama özelliği sayesinde uçuş hassasiyeti de artırılmış olan Aerius Drone, 6-eksenli Gyro-Stabilizasyonu ile stabil ve kontrollü bir uçuş deneyimi vadediyor.

0drone

Tüm Oyuncak İncelemeleri İçin Tıklayın

“Trick-Mode “adı verilen ön programlı uçuş modu sayesinde boyutundan beklenmeyecek dönüşler, manevralar, pike hamleleri gibi akrobatik gösteriler de yapabiliyor.

0drone1

Aerius drone, 6 Ocak itibariyle yurt dışı piyasasında yer alacak. Ancak o tarihten önce sınırlı sayıda ve renk tercihinde ön sipariş şansı da sunuluyor. Türkiye piyasasında bulup bulamayacağımız henüz belli olmasa da kişisel kullanım amacıyla sipariş vermenizi engelleyen hiçbir durum yok, çünkü ön sipariş fiyatları, yurt dışı siparişleri limitlerinin epey altında.

0drone0

Özel aplikasyonu ile akıllı cihazlarla da yönetebilirsiniz.

Etiket fiyatı olarak belirlenen 95 dolar fiyat ile birlikte ön sipariş verenler için 75 dolar gibi bir indirim de söz konusu. Daha küçüğü yapılana kadar piyasaya sürülmüş drone modelleri içerisindeki en küçük model Axis Aerius adlı bu model olacak.

0drone2


Koray Sarıdoğan
Editör

2010 yılından bu yana yayın yapan KalemKahveKlavye.com web sitesinin kurucu editörü. “Kadran Kadraj” adlı ilk romanı Mart 2015 tarihinde Esen Kitap etiketiyle yayımlandı.

Oyuncaklara olan ilgisini, severek yapılacak bir iş haline getirmek isteyerek 2009 yılında oyuncak haber ve inceleme dergisi “Toys” ekibine katılarak editörlük ve yazarlık yaptı. Nisan 2017'ye dek sektörel oyuncak dergisi haline gelen Toyder’de devam etti. Şimdilerde Oyuncaklar.TV projesinin editörlüğünü sürdürüyor.
**
Saridogan is the founding editor of the website and publication KalemKahveKlavye since 2010. He’s published his first novel Kadran Kadraj in March 2015 by Esen Kitap Publications.
Desiring to turn his enthusiasm for toys into an occupation, Koray joined the toy news and review magazine Toys as an editor and author in 2009. Until April 2017, Sarıdoğan was one of the editor of Toyder. Currently, he is the the editor of the project Oyuncaklar.TV
Benzer Yazılar
Bunlar da İlginizi Çekebilir
Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir