En Popüler Oyuncakların 100 Yıllık Tarihi (İnfografik)


 

Oyun ve oyuncak tarihi elbette insanlık tarihinin çok eski dönemlerine kadar gidiyor. Antik Roma’nın pişirilmiş topraklardan yapılan oyuncaklarından bugünün akıllı oyuncak teknolojisine kadar birçok dönüm noktası yaşandı ve sayısız denilecek kadar çok farklı tasarım görüldü.

Oyuncaklar.TV Haftalık Katıl Kazan Yarışmasına Katılmak İçin Tıklayın

The Baby Box Company adı verilen bir şirket ise, bugünden tam 1 yüzyıl geriye giderek son 100 yılın her kuşağı için önem arz eden oyuncaklarını listeleyerek bir infografik hazırladı.

1920’li yılların YoYo modasından başlayarak her on yılın öne çıkan oyuncak trendlerinin derlendiği bu eğlenceli tipograf, hem nostaljik bir hava estiriyor, hem de tarihsel bir bilgi yığını sunuyor.

İşte söz konusu infografik:

0 0info

 


Koray Sarıdoğan
Editör

2010 yılından bu yana yayın yapan KalemKahveKlavye.com web sitesinin kurucu editörü. “Kadran Kadraj” adlı ilk romanı Mart 2015 tarihinde Esen Kitap etiketiyle yayımlandı.

Oyuncaklara olan ilgisini, severek yapılacak bir iş haline getirmek isteyerek 2009 yılında oyuncak haber ve inceleme dergisi “Toys” ekibine katılarak editörlük ve yazarlık yaptı. Nisan 2017'ye dek sektörel oyuncak dergisi haline gelen Toyder’de devam etti. Şimdilerde Oyuncaklar.TV projesinin editörlüğünü sürdürüyor.
**
Saridogan is the founding editor of the website and publication KalemKahveKlavye since 2010. He’s published his first novel Kadran Kadraj in March 2015 by Esen Kitap Publications.
Desiring to turn his enthusiasm for toys into an occupation, Koray joined the toy news and review magazine Toys as an editor and author in 2009. Until April 2017, Sarıdoğan was one of the editor of Toyder. Currently, he is the the editor of the project Oyuncaklar.TV
Benzer Yazılar
Bunlar da İlginizi Çekebilir
Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir