Engineering For Kids


Çocukların zihinsel ve bilimsel yeteneklerini eğlenceli bir şekilde geliştirmeyi amaçlayan Engineering For Kids (EFK), Nisan ayında düzenleyeceği atölye çalışmaları ile çocukları nesnelerin nasıl çalıştığını keşfetmeye çağırıyor. Kimyadan, uzay ve havacılığa, makineden, elektriğe kadar birbirinden farklı mühendislik konuları ile çocuklara zengin bir içerik sunan Engineering For Kids bu bahar atölyeleri arasına ‘Lego Robotik’ ve ‘Sanal Gerçeklik’ eğitimlerini de ekliyor.

1490702742_EFK_1 (1)

Matematik ve bilim kavramlarını uygulamalı bir yöntem ile öğrenmeye teşvik eden Engineering For Kids, bahar coşkusunu düzenleyeceği atölye çalışmaları ile çocuklara yaşatacak. Problem çözme yeteneklerinin gelişmesine katkıda bulunacak olan Lego Robotik ve Sanal Gerçeklik atölyeleri ile çocukları nesnelerin nasıl çalıştığını keşfetmeleri için teşvik edecek. Lego Robotik atölye çalışmasında çocuklar, ”Yardım Helikopteri” tasarlayarak üretmenin özgürlüğünü tadacaklar. Sanal Gerçeklik atölyesinde ise, Apollo roketini tanıyacak, roketlerin bölümleri ve çalışma prensiplerini öğrenecek olan çocuklar eğlenirken aynı zamanda öğrenme fırsatını da yakalayacaklar.

engineering-for-kids-bu-bahar-cok-renkli_1

 

 


Işıl Yaran
Işıl Yaran, daha önce özel bir TV kanalında editörlük ve içerik seçiciliği gibi görevler almakla birlikte çeşitli derneklerde gönüllü olarak çalışmaya devam etmektedir. 2 yıl İngiltere'de yaşayan ve "babysitter"lık yapan Işıl Yaran, aynı zamanda bir erkek çocuk annesi.
Benzer Yazılar
Bunlar da İlginizi Çekebilir
Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir