Fisher Price Okul Öncesine Kod Yazmayı Öğreten Oyuncak Geliştirdi


Eğitici oyuncaklar kategorisinde yerini alan çok sayıda oyuncak markası ve modeli, son zamanlarda büyük oranda kod yazma eğitimi için tasarlanan oyuncaklara ev sahipliği yapıyor. Yerli ve yabancı birçok oyuncak markası veya şirketi, çocuklara kodlamayı öğretecek olan oyuncak prototipleri geliştirmeye başladı bile.

Önümüzdeki yıllarda birçok farklı fikiri göreceğimiz bu alanda yeni bir üretim de en ünlü oyuncak markaları arasında yer alan Fisher-Price oldu. Türkiye’de de özellikle okul öncesi çağı ve bebek ürünleri ile tanınan marka, kodlama eğitimi için en temel dönemin okul öncesi olduğu fikrinden yola çıkıyor.

dmb0uijtjec6rpm48iys

Dünyadan Oyuncak Haberleri İçin Tıklayın

Susam Sokağı dönemini bilenlerin hatırlayacağı kırkayak kahramanının model olarak alındığı ve Think&Learn Code-A-Pillar adı verilen bu ürün, uzun vadeli süreçte geliştirilerek önümüzdeki uzun yılların önemli eğitici oyuncakları arasında yer alacağı öngörülerek üretilmiş.

Şimdilik sadece görsellerinin lanse edildiği ürün ile ilgili detaylar ise Şubat ayında gerçekleştirilecek olan Oyuncak Fuarı’nda açıklanacak.


Koray Sarıdoğan
Editör

2010 yılından bu yana yayın yapan KalemKahveKlavye.com web sitesinin kurucu editörü. “Kadran Kadraj” adlı ilk romanı Mart 2015 tarihinde Esen Kitap etiketiyle yayımlandı.

Oyuncaklara olan ilgisini, severek yapılacak bir iş haline getirmek isteyerek 2009 yılında oyuncak haber ve inceleme dergisi “Toys” ekibine katılarak editörlük ve yazarlık yaptı. Nisan 2017'ye dek sektörel oyuncak dergisi haline gelen Toyder’de devam etti. Şimdilerde Oyuncaklar.TV projesinin editörlüğünü sürdürüyor.
**
Saridogan is the founding editor of the website and publication KalemKahveKlavye since 2010. He’s published his first novel Kadran Kadraj in March 2015 by Esen Kitap Publications.
Desiring to turn his enthusiasm for toys into an occupation, Koray joined the toy news and review magazine Toys as an editor and author in 2009. Until April 2017, Sarıdoğan was one of the editor of Toyder. Currently, he is the the editor of the project Oyuncaklar.TV
Benzer Yazılar
Bunlar da İlginizi Çekebilir
Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir