Gerçeğinden Farksız Yeni BatMobil Figür Otomobil


Süper kahramanlar evreninin 2016 yılındaki en büyük hareketlerinden birisi de yeni Batman ve Superman filmi olacak. Heyecanla beklenen DC Comics ve Marvel kahramanlarının yeni filmi “Batman v Superman: Adaletin Şafağı (Dawn of Justice) için çok sayıda yeni oyuncak tasarımı hazırlanıyor.

Dünyadan Oyuncak Haberleri İçin Tıklayın

Bunlardan en dikkat çekeni ise yeni BatMobil oyuncağı.

0batmobil1

Filmde Batman rolündeki Ben Affleck’in kullanacağı otomobilin oyuncağındaki tek sorun, boyutları ve direksiyona geçip gaza basamayacak olmanız.

Bir model arabadan beklenecek maksimum detayı sunan araç, statik bir tasarıma da sahip değil. Kapıları, üzerindeki silahları, tekerlekleri hareket edecek şekilde üretilmiş.

Tüm Oyuncak İncelemeleri İçin Tıklayın

Filmdeki BatMobil gibi eskitme bir dış yüzeyi olan model arabanın kapıları, yukarı doğru açılıp kapanabiliyor. Silahları dört farklı yöne doğru döndürülebiliyor.

Screen shot 2015-12-21 at 13.27.26

1/6 ölçekle üretilen BatMobil figür oyuncağı, uzaktan kumanda ile yönetilebiliyor. Kapıları, tekerlekleri, silahları, ön paneldeki farlar ve sis lambaları, üstteki kanat kapılara kadar bütün fonksiyonları kumanda ile yönetebiliyorsunuz.

0batmobil

Bu detaylar sadece dış yüzeyde değil, iç yüzeyde de mevcut. Öyle ki direksiyon panelindeki ışıklı ekran fonksiyonlar da açılıp kapanabiliyor.

Karakterler ile İlgili Daha Fazla Haber İçin Tıklayın

 

0batmobil2

Filmde de görebileceğimiz savaş moduna geçtiğinde lastiklere bağlı amortisörler ile araç yükselip kasılabiliyor. Üretici marka ise Hot Toys.


Koray Sarıdoğan
Editör

2010 yılından bu yana yayın yapan KalemKahveKlavye.com web sitesinin kurucu editörü. “Kadran Kadraj” adlı ilk romanı Mart 2015 tarihinde Esen Kitap etiketiyle yayımlandı.

Oyuncaklara olan ilgisini, severek yapılacak bir iş haline getirmek isteyerek 2009 yılında oyuncak haber ve inceleme dergisi “Toys” ekibine katılarak editörlük ve yazarlık yaptı. Nisan 2017'ye dek sektörel oyuncak dergisi haline gelen Toyder’de devam etti. Şimdilerde Oyuncaklar.TV projesinin editörlüğünü sürdürüyor.
**
Saridogan is the founding editor of the website and publication KalemKahveKlavye since 2010. He’s published his first novel Kadran Kadraj in March 2015 by Esen Kitap Publications.
Desiring to turn his enthusiasm for toys into an occupation, Koray joined the toy news and review magazine Toys as an editor and author in 2009. Until April 2017, Sarıdoğan was one of the editor of Toyder. Currently, he is the the editor of the project Oyuncaklar.TV
Benzer Yazılar
Bunlar da İlginizi Çekebilir
Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir