Google Bilim Fuarı


Google Bilim Fuarı, 13-18 yaş arası bireylere ve ekiplere açık bir küresel, çevrimiçi bilim ve teknoloji yarışmasıdır. 16 farklı bilim projesinden oluşur ve tüm dünyadan 13-18 yaş arası öğrencileri misafir eder. Jüri, National Geographic Explorer Award, Scientific American Innovator Award, Lego Education Builder Award, Virgin Galactic Pioneer Award ve Grand Prize dalları için ayrı ayrı kazananı seçer. Fuar sayesinde genç bilim tutkunları tanışıyor, fikirlerini paylaşıyorlar, gelecekle ilgili kendilerine güvenleri artmış oluyor.
google-science-fair-winners

Bu yıl için teslim tarihleri geçti ancak gelecek yıl için hevesli, yetenekli ve kendini bilime adamaya hazır gençler için fırsatlar devam edecek. Jüri yarışmacıların projelerini değerlendirirken ilham veren proje veya fikir olup olmadığını, etki yaratma kapasitesini, bilime ve mühendisliğe olan tutkusunu, yönetim mükemmeliğini ve iletişim becerilerini dikkate alıyor.


Işıl Yaran
Işıl Yaran, daha önce özel bir TV kanalında editörlük ve içerik seçiciliği gibi görevler almakla birlikte çeşitli derneklerde gönüllü olarak çalışmaya devam etmektedir. 2 yıl İngiltere'de yaşayan ve "babysitter"lık yapan Işıl Yaran, aynı zamanda bir erkek çocuk annesi.
Benzer Yazılar
Bunlar da İlginizi Çekebilir
Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir