Google’dan Evleri Kumanda Eden Akıllı Oyuncak


Akıllı oyuncaklar deyince akla akıllı telefonlar ve tabletlerle oynanan interaktif oyuncaklar gelmesin. Google tarafından geliştirilmekte olduğu söylenen yeni bir patent, oldukça ilginç bir girişimin işaretlerini veriyor.

Bir yanıyla merak uyandırıcı, bir yanıyla tedirgin edici bir patent ile üzerinde çalışılan yeni projede Google, ürettiği Teddy kahramanı görünümlü akıllı oyuncak ayı ya da oyuncak tavşanlara, akıllı evleri yönetebilecek farklı vericiler yüklemeyi düşünüyor.

google-oyuncak-patenti

Akıllı Oyuncaklar İçin Tıklayın

Google tarafından 2015 yılında alındığı ve geliştirilmekte olduğu belirtilen patent projesine konu olan oyuncaklar, hem çeşitli insan etkilerine tepki verebilecek, farklı hareket fonksiyonlarına sahip olacak ve hem de evdeki televizyonlar, ısıtıcılar, çeşitli oynatıcılar gibi dijital ve elektronik aletleri yönetebilecek.

Teddy the Bear, yani Ayı Teddy isimli kahramanla bire bir hazırlanan bu ürkütücü ürün için yabancı kaynaklarda ünlü korku filminden hareketle “Google’ın Chucky’si” benzetmesi yapıldı.


Koray Sarıdoğan
Editör

2010 yılından bu yana yayın yapan KalemKahveKlavye.com web sitesinin kurucu editörü. “Kadran Kadraj” adlı ilk romanı Mart 2015 tarihinde Esen Kitap etiketiyle yayımlandı.

Oyuncaklara olan ilgisini, severek yapılacak bir iş haline getirmek isteyerek 2009 yılında oyuncak haber ve inceleme dergisi “Toys” ekibine katılarak editörlük ve yazarlık yaptı. Nisan 2017'ye dek sektörel oyuncak dergisi haline gelen Toyder’de devam etti. Şimdilerde Oyuncaklar.TV projesinin editörlüğünü sürdürüyor.
**
Saridogan is the founding editor of the website and publication KalemKahveKlavye since 2010. He’s published his first novel Kadran Kadraj in March 2015 by Esen Kitap Publications.
Desiring to turn his enthusiasm for toys into an occupation, Koray joined the toy news and review magazine Toys as an editor and author in 2009. Until April 2017, Sarıdoğan was one of the editor of Toyder. Currently, he is the the editor of the project Oyuncaklar.TV
Benzer Yazılar
Bunlar da İlginizi Çekebilir
Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir