Hasbro Doh Vinci Tasarım Setleri


Yaratıcı çocuklar, gençler ve hatta yetişkinlere hitap eden tasarım setleri ve tasarım oyuncakları içerisinde son yılların dünya çapındaki en başarılı girişimlerinden birisi de Hasbro’nun ürettiği Doh Vinci oldu.

Yıllar önce Play-Doh ile oyun hamuru alanının bir numaralı isimlerinden olan Hasbro, şimdi detaylandırılmış ve güçlendirilmiş bir konsept olan Doh Vinci ile karşımızda.

Oyuncaklar.TV olarak, ülkemizde de satışa çıktığı andan itibaren son derece büyük bir ilgi gören Doh Vinci ürünleri ile ilgili inceleme yazılarımızla sizleri bilgilendirmeye çalıştık. Daha önce yayınladığımız, minik yazarlarımızdan Naz Karahasan’ın yazdığı Doh Vinci incelemesini BURADAN okuyabilirsiniz.

Naz’ın incelediği setin haricinde Doh Vinci, birçok farklı sete sahip. Farklı ilgilere ve işlevlere hitap eden bu setler içerisinde öne çıkanları ve Türkiye’de satışta olanları sizler için derleyip inceledik.

Oyuncaklar.TV Haftalık Katıl Kazan Yarışmasına Katılmak İçin Tıklayın

Doh Vinci Nedir?

145056

Bilmeyenler için “Doh Vinci nedir?” sorusundan başlayalım. Doh Vinci esasen bir tasarım oyuncağı. Ancak oyuncak ifadesinden, onun sadece çocuklara hitap ettiği anlamını çıkarmak yanlış olur. Her yaştan tasarım ve sanat severin ilgisini çeken Doh Vinci, klasik silikon sıkma aletine benzer bir tasarım aletine sahip. Kaliteli ve sağlığa zararsız boyaların yerleştirildiği bu tasarım aleti, istediğiniz renk ile istediğiniz şekli çizmenizi sağlıyor. Farklı tasarım setleri de sizi biçimleri ile yönlendirerek ortaya harika sanat eserleri çıkarmanıza yardımcı oluyor.

Doh Vinci setleri arasında yer alan seçeneklere gelince…

Doh Vinci Mini Tasarım Seti

Mini Tasarım Seti

Adından da anlaşılacağı üzere “minik” bir set olan bu kutuda Doh Vinci tasarım aleti, pembe ve sarı olmak üzere iki renk seçeneği ile bir küçük kapı kartı yer alıyor. Boyalarınızla bu kapı kartını istediğiniz gibi süsleyebiliyorsunuz.

Tercihinizi farklı boya ve tasarım aleti renklerinden yana yapabilirsiniz.

Bu setin piyasa fiyatı ortalama 20-28 TL civarında değişiyor.

Doh Vinci İkili Tasarım Seti

Doh Vinci İkili Tasarım Seti

İçerisinde, başka setler ile ayrı ayrı da alabileceğiniz iki Doh Vinci seti olan bu kutuyu, ortalama 35 TL fiyat ile satın alabiliyorsunuz. Set içerisinde bir ayna, bir resim çerçevesi, 1 adet iki renkli, 2 adet tek renkli boya tüpleri ve tasarım aleti dahil.

Doh Vinci Işıklı Tasarım Stüdyosu

ışıklı tasarım

Doh Vinci dünyasının en detaylı setlerinden birisi olan Doh Vinci Işıklı Tasarım Stüdyosu, tasarımlara spot ışıklar ekleyen bir yapı içeriyor. Kutu içerisinde gelen döner tabla üzerine, yine kutu içerisinde verilen vazonuzu ya da kendi istediğiniz üç boyutlu bir objeyi yerleştirebilir, burada dilediğiniz gibi süsleyebilirsiniz.

Tasarımınızı yapma aşamasında objenizi beyaz ışıkla aydınlatabilir, ardından 4 farklı ışık seçeneğinden birini seçerek bu ışık altında tasarımınızı sergileyebilirsiniz.

Piyasada ortalama 100 TL fiyat ile satılan bu sete 2 vazo, 1 çerçeve, 2 tasarım kartonu, 2 adet Doh Vinci boya tüpü, 4 adet de Doh Vinci tasarım aleti dahil edilmiş.

Doh Vinci Takı Ağacı Tasarım Seti

dohvinci-taki-agaci-tasarim-seti51561_1401761159

En popüler Doh Vinci setlerinden birisi olan Takı Ağacı Seti, kızların kendi takılarını takacakları dekoratif tasarımlarını kendi istedikleri gibi yapmalarını sağlıyor.

Üç parçalı takı ağacının da dahil olduğu kutuda biri iki renkli olmak üzere 4 Doh Vinci boya tüpü ve bir de tasarım aleti yer alıyor. Setin ortalama fiyatı 40 TL civarında.

Tüm Oyuncak İncelemeleri İçin Tıklayın

Doh Vinci Makyaj Masası Seti

makyaj masası

Bir diğer popüler Doh Vinci seti olan Makyaj Masası Seti’nde kızların kendi makyaj masalarını istedikleri gibi süslemelerini sağlayacak her şey var. Çekmeceli ve aynalı bir masanın yanı sıra 4 boya tüpü, tasarım aleti ve tasarım ucu da kutuya dahil edilmiş. Ortalama fiyatı ise 70 TL.

Doh Vinci Renk Karıştırma Seti

Oyuncak_5723651

Doh Vinci dünyasına sıkı giriş yapmış ve tasarımlarını bir taneyle sınırlandırmak yerine sürekli Doh Vinci tasarımları yapacak olanlara hitap eden bu kutuda, Doh Vinci boya tüplerindeki renkleri karıştırarak özgün renkler hazırlamak isteyenlere karıştırıcı bir aparat geliyor.

Sadece bundan ibaret olmayan kutu içerisinde, 3 adet Doh Vinci boya tüpü, bir tane boş Doh Vinci tüpü, Pop-Up tasarım kartonu ve tasarım aleti yer alıyor. Ortalama fiyatı ise 50 TL.

Doh Vinci Setlerini Satın Almak İçin Tıklayın

 

 


Koray Sarıdoğan
Editör

2010 yılından bu yana yayın yapan KalemKahveKlavye.com web sitesinin kurucu editörü. “Kadran Kadraj” adlı ilk romanı Mart 2015 tarihinde Esen Kitap etiketiyle yayımlandı.

Oyuncaklara olan ilgisini, severek yapılacak bir iş haline getirmek isteyerek 2009 yılında oyuncak haber ve inceleme dergisi “Toys” ekibine katılarak editörlük ve yazarlık yaptı. Nisan 2017'ye dek sektörel oyuncak dergisi haline gelen Toyder’de devam etti. Şimdilerde Oyuncaklar.TV projesinin editörlüğünü sürdürüyor.
**
Saridogan is the founding editor of the website and publication KalemKahveKlavye since 2010. He’s published his first novel Kadran Kadraj in March 2015 by Esen Kitap Publications.
Desiring to turn his enthusiasm for toys into an occupation, Koray joined the toy news and review magazine Toys as an editor and author in 2009. Until April 2017, Sarıdoğan was one of the editor of Toyder. Currently, he is the the editor of the project Oyuncaklar.TV
Benzer Yazılar
Bunlar da İlginizi Çekebilir
Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir