Hasbro’nun Star Wars Oyuncak Tasarım Direktörü Oyuncaklardaki Çeşitliliğin Önemini Vurguladı


1999’dan beri ünlü oyuncak markası Hasbro’da çalışan ve firmanın Star Wars (Yıldız Savaşları) temalı ürünlerinden sorumlu tasarım direktörü olan Steve Evans, çocukluğundan beri Star Wars oyuncaklarıyla oynuyor olmasının da sayesinde bu oyuncakların neden kitlesi için bu kadar değerli olduğunu gayet iyi bilen bir kişi… Co. Design dergisinin bir sayısında üzerinde çalışıp en çok beğendiği figürün The Force Awakens’tan(serinin henüz yayınlanmayan 7. filmi) Rey karakterine ait olduğunu söyledi.

“7.5 cm’lik yeni Rey figürü gerçekten ama gerçekten hoşuma gitti. Ve sebebi onun neyi temsil ettiği… Yalnızca kızları markamıza yakınlaştırdığı için… Bir oğlum, ikiz kızlarım var ve kızlar Rey’e delicesine aşık. Onun mükemmel olduğunu düşünüyorlar.”

Yazıda bahsedilen Rey karakterine ait figür

 

Steve, 70’ler ve 80’lerde Star Wars oyuncakları piyasaya ilk çıktığında pazarlamacıların onları anlattığının aksine tasarladığı bu oyuncakların sadece erkekler için olduğuna inanmadığını dile getiriyor.

“Biz onları sevenleri için tasarlıyoruz. En sevdiğimiz ifade şekli bu. Onları sevenler 4, 44 ya da 94 yaşında olabilir. Kadın ya da erkek de olabilir. Büyükbabalar, büyükanneler, ebeveynler, çocuklar, arkadaşları, teyzeleri, amcaları, herkes… Kuşaklararası olduğu için herkes Star Wars’a bağlanabiliyor. Bence yeni çıkacak film hem klasik hem de yeni karakterler içermesiyle bu durumu çok iyi özetliyor. Aileler, genç çocuklar ve orta yaştaki kadın ve erkekler için oyuncaklar, figürler ve setler ürettiğimizi biliyoruz. Yani herkes için. Sanırım bizi çok iyi yapan şey de bu. Star Wars’un herkes için olması.

(Co. Design aracılığıyla)

Oyuncak Sektöründen Tüm Haberler İçin Tıklayın


Atıl Aydoğan
İçerik Yöneticisi | Head of Content

​Yıldız Teknik Üniversitesi Matematik Mühendisliği mezunu. Discovery l​i​sansl​ı​ ​keşif oyuncakları, Haynes motor ​model kitleri, Wild Science, 4D Master, Make2Play marka​larının temsilciliğini yapan ​bir oyuncak firmasının sahibi.
2012 ​Kasım'da t​üketiciye y​önelik ​"​Toys​"​ dergisini kurarak oyuncak yayıncılığı yapmaya başladı. Ağustos 2014'e kadar Toys dergisi, haberleri, incelemeleri, makaleleri, dünyadaki popüler ürünler ve yeni teknolojilerin yanı sıra çocuk güvenliği ve gelişimi ile Türkiye'nin önde gelen oyuncak dergilerinden biri oldu.
Eylül 2014 tarihinde "Toys", Oyuncakçılar Derneği (OYDER) tarafından satın alınarak sektörel içeriğe sahip, uluslararası fuarlara geniş yer veren ve daha fazla ilan sayfası olan "Toyder" isimli resmi dernek dergisi haline geldi.
Nisan 2017'ye dek OYDER'in resmi dergisi olan Toyder'i hazırlamakla ve yayın koordinatörlüğünü yapan Aydoğan, şimdilerde Oyuncaklar.TV'nin kurucusu ve yöneticisidir.

toyder'i buradan okuyabilirsiniz: http://issuu.com/toyder
toys'u buradan inceleyebilirsiniz: http://issuu.com/toysmagazin

**

​Aydogan was graduated from Yıldız Technical University, Department of Mathematical Engineering. He owns a toy company which holds agency of brands such as Wild Science, 4D Master, Make2Play and Discovery licensed exploration and Haynes engine kits.
In November 2012, he stepped into toy-related publishing by establishing Toys magazine. By August 2014, Toys has become one of Turkey's most trusted toy publications with news, reviews, articles on popular products, new technologies and child safety.
In September 2014, Toys was acquired by the Turkish Toy Association (OYDER) and transformed into Toyder, the official publication of the association as well as a sectoral magazine which largely covers international exhibitions and more advertisements.

Atil Aydogan was the publishing coordinator of Toyder until April 2017 and currently, he is founder&manager of Oyuncaklar.TV website.

Toys Magazin Archive: http://issuu.com/toysmagazin
Toyder Archive: http://issuu.com/toyder
Benzer Yazılar
Bunlar da İlginizi Çekebilir
Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir