Havadayken Gerçeğinden Ayırt Edemeyeceğiniz Uzaktan Kumandalı Model Uçak Tasarımı


Model uçak tasarımı başta olmak üzere model araç yapımı ve koleksiyonculuğu, dünya genelinde en çok rağbet gören, hatta kimi zaman hastalık derecesine ulaşabilen hobilerden.

Tüm Oyuncak İncelemeleri İçin Tıklayın

Türkiye’de de çok sayıda seveni olan model uçak tasarımlarında çok ilginç tasarımlar karşımıza çıkabiliyor kuşkusuz. Bunlardan birisi de havadayken asla gerçek bir uçaktan ayırt edilemeyecek bir model olarak geçtiğimiz hafta görücüye çıktı.

Boeing747-400-01

Adi Pitz isimli model uçak tasarımcısının hazırladığı bu Virgin Atlantic 747-400 modeli, 1:13 ölçeğinde tasarlanmış. Elbette bu ölçekte bir model uçak tasarlamak imkansız değil, fakat onu alçak uçuşta da olsa uçurmak pek öyle kolay bir iş olmasa gerek.

maxresdefault

Dünyadan Oyuncak Haberleri İçin Tıklayın

180 metreye kadar yükselebilen uzaktan kumandalı model uçak tasarımı, çoğunlukla köpük ve hafif tahtadan oluşsa da uçuş donanımında metal mekanizmalar var. Pilotu ve tasarımcısı Adi, tamamını oluşturmak için 2000 saat civarında çalıştığını söylüyor.


Koray Sarıdoğan
Editör

2010 yılından bu yana yayın yapan KalemKahveKlavye.com web sitesinin kurucu editörü. “Kadran Kadraj” adlı ilk romanı Mart 2015 tarihinde Esen Kitap etiketiyle yayımlandı.

Oyuncaklara olan ilgisini, severek yapılacak bir iş haline getirmek isteyerek 2009 yılında oyuncak haber ve inceleme dergisi “Toys” ekibine katılarak editörlük ve yazarlık yaptı. Nisan 2017'ye dek sektörel oyuncak dergisi haline gelen Toyder’de devam etti. Şimdilerde Oyuncaklar.TV projesinin editörlüğünü sürdürüyor.
**
Saridogan is the founding editor of the website and publication KalemKahveKlavye since 2010. He’s published his first novel Kadran Kadraj in March 2015 by Esen Kitap Publications.
Desiring to turn his enthusiasm for toys into an occupation, Koray joined the toy news and review magazine Toys as an editor and author in 2009. Until April 2017, Sarıdoğan was one of the editor of Toyder. Currently, he is the the editor of the project Oyuncaklar.TV
Benzer Yazılar
Bunlar da İlginizi Çekebilir
Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir